Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 18:36
Reklama

Jutro "Muzyczne Dialogi nad Bugiem"! Sprawdźcie harmonogram imprezy

Już po raz 31. odbędą się prezentacje muzyczne pod nazwą "Muzyczne dialogi nad Bugiem". Program imprezy zapowiada się bardzo ciekawie. Wystąpi kilka zespołów, będzie też konferencja online oraz szereg dodatkowych atrakcji. Słowo Podlasia jest patronem medialnym wydarzenia.
Jutro "Muzyczne Dialogi nad Bugiem"! Sprawdźcie harmonogram imprezy
Jednym z zespołów imprezy "Muzyczne Dialogi nad Bugiem" będzie ukraińska grupa Haydamaky
Źródło: Wikipedia

Ogólnopolskie Prezentacje Kultur Mniejszości Narodowych i Etnicznych "XXXI Muzyczne Dialogi nad Bugiem" odbędą się już w sobotę 6 sierpnia w Mielniku. Amfiteatr Topolina rozbrzmiewać będzie tego dnia piękną muzyką. Nie zabraknie też warsztatów i konferencji z kulturą w roli głównej. 

Ideą wydarzenia jest prezentacja kultury innych krajów, państw i grup etnicznych, przede wszystkim poprzez muzykę i taniec. Festiwal jest okazją do tego, by poszerzyć wiedzę i zachęcić do otwartości na kulturową różnorodność. Pamiętając o tym, że odbywa się w nadbużańskim Mielniku, gdzie od wieków przenikają się różne kultury i żyją obok siebie przedstawiciele wielu wyznań.

Program tegorocznych "Muzycznych Dialogów nad Bugiem" przedstawia się bardzo interesująco. Miłośników folkloru z pewnością zaciekawi konferencja online pod nazwą "Gawędy o kulturach". Następnie przyjdzie czas na blok koncertowy, który rozpocznie się o godz. 16:30. Jako pierwsze na scenie zaprezentują się lokalne zespoły: Mielniczanie z Mielnika, Nowina z Moszczony Królewskiej oraz Wrzosy z Wilanowa.

Tuż po nich, o godz. 17:25 wystąpi zespół Negev, który tworzy trio: Agnieszka Bielanik-Witomska (śpiew), Bartłomiej Balcerzak (skrzypce) oraz Katarzyna Kupiec (gitara). Grupa istnieje od października 2008 r. W jego repertuarze znajdują się tradycyjne żydowskie pieśni i utwory instrumentalne, jak również pieśni, nawiązujące do tradycji i kultury żydowskiej. Koncerty zespołu Negev to duża dawka pozytywnej energii. 

CZYTAJ TEŻ: Lubisz tańczyć pod chmurką? Wstąp na potańcówkę do Łomaz

O godz. 18:30 sceną zawładnie Inez Cygański Tabor. Gwiazdy grupy posiadają duże doświadczenie estradowe. Członkowie zespołu od wielu lat związani są ze sceną muzyki romskiej. Artyści występowali na różnych scenach, w tym na Międzynarodowym Festiwalu Kultury Romów w Ciechocinku i Glinojecku. Część artystów można było zobaczyć w programach takich jak "The Voice of Poland" czy "Jaka to melodia?". O 20:05 rozpocznie się koncert zespołu Szeptucha z Białegostoku, który jak mówią jego członkowie "powstał, by leczyć muzyką, zarażać radością oraz przemycać w przystępnej formie tajemnice regionu podlaskiego".

Na zakończenie muzycznych prezentacji zagra zespół Haydamaky. To ukraińska grupa folk rockowa, grająca mieszankę ska, reggae, rocka, dubu i tradycyjnej muzyki ukraińskiej. Sami nazywają siebie „Ukrainian Dub Machine”, a muzykę, którą grają, „Hucuł-Punk”, „Karpatian-Ska” i „Kozak Rock”.

Po ostatnim koncercie przyjdzie czas na dyskotekę, której koniec zaplanowano na godz. 1:00. Oprócz występów będzie także wiele wydarzeń towarzyszących, m.in. warsztaty i kiermasz rękodzieła. Nie zabraknie dmuchanego miasteczka i stoisk gastronomicznych.

Organizatorami wydarzenia są Gmina Mielnik oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku. Wydarzenie patronatem honorowym objął Marszałek Województwa Podlaskiego.

CZYTAJ TEŻ: Gwiazda disco polo na dożynkach. Grupa Boys zagra w Kolembrodach!


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaStudnie wiercone, pompy ciepła, deszczownie, nawodnienia, tel. 508 046 239, 504 320 592
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja67Treść komentarza: Po meczu mam 3 wnioski. 1. drużyna prezentuje się po raz drugi bardzo pozytywnie, a to nie może być przypadek. 2. murawy wykonanej przez zachwalaną przez rzeczniczką i samego prezydenta miasta firmę tel - bruk nie jest w stanie uratować nikt, bo pod kilku centymetrową jest warstwa ziemi-betonu. 3. miał być stadion na miarę potrzeb a wyszła trybunka która spełniła oczekiwania ok.1000 osób w sytuacji gdy transmisję na YouTube obejrzało 6000 tyś.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 16:21Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: PiknikTreść komentarza: A niby co się działo na trybunach? Sędzia musiał przerwać mecz, bo ktoś rzucił piroData dodania komentarza: 14.08.2022, 14:05Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: czy to korner czy to rogTreść komentarza: Wiecej piszecie o kibicach racach i o tym co sie dzialo na trybunach niz o tych wspanialych chlopakach z Podlasia.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 13:14Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: *":'"Treść komentarza: Polowanie czas zacząć .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 12:49Źródło komentarza: Nocny pożar w przetwórni ryb. Szacowane straty to 1,5 mln złAutor komentarza: eyutyiouypTreść komentarza: https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/one-piece-film-red-full-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/bullet-train-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/thor-love-and-thunder-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/top-gun-maverick-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/nope-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/beast-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/dragon-ball-super-hero-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.hybrid-analysis.com/sample/7c7381606bd2aa6115c36d608b4953802795eff32a00f64039c9c0094ff79bb8 https://blog.ineuron.ai/Compound-versus-Recurve-Armbr-ste-yYcrKmzpAf https://ameblo.jp/yinileon/entry-12758690241.html https://dataverse.harvard.edu/dataverse/avec-un-classique/ http://herbarium.biol.sc.edu/floracaroliniana/checklists/checklist.php?cl=1827 https://www.onfeetnation.com/photo/albums/hsjhksdkjduwyrjhdask http://allabouturanch.com/forum/topics/ydgkhgshd6 https://github.com/tersengat/naerti-ts-inaaghmdeg-gadabrunebuli-arbalet-i/blob/main/README.md https://okcheartandsoul.com/news/maggior-parte-di-questi-sono/ https://nashkursk.com/events/s-tochki-zreniia-udobstva-blochnye-luki/44029/ https://www.vbtc.news/politics/sostavnye-i-rekursivnye-arbalety/5891/Data dodania komentarza: 13.08.2022, 21:29Źródło komentarza: Gmina Drelów
Reklama
Reklama
Reklama