Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 5 maja 2024 07:37
Reklama
Reklama

Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy

Kolejny numer Słowa Podlasia jest już gotowy. W nim czeka na Was wiele ciekawych artykułów z regionu. Pamiętajcie, że nasz tygodnik kupicie od wtorkowego poranka 23 sierpnia w wielu punktach sprzedaży. Do wyboru macie też elektroniczną wersję gazety, dostępną na stronie www.eprasa.pl. A o czym konkretnie piszemy w najnowszym wydaniu?
Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy
Nowe Słowo Podlasia kupicie od 23 sierpnia w wielu punktach sprzedaży. Do wyboru macie też elektroniczną wersję gazety, dostępną na stronie www.eprasa.pl

Źródło: Słowo Podlasia

W najnowszym wydaniu Słowa Podlasia, czeka na Was, jak zwykle, mnóstwo ciekawych artykułów. Pamiętajcie, że nasz tygodnik kupicie także w elektronicznej wersji, wystarczy wejść na www.eprasa.pl. O czym piszemy w nowym numerze?

  • Zbliżający się początek roku szkolnego to wyjątkowo trudny czas dla dyrektorów szkół. Realne stało się zagrożenie, że zimą kaloryfery w szkołach będą zimne. Zapytaliśmy dyrektorów naszych szkół i samorządowców, czy uczniowie będą się uczyć w zimnych klasach.
     
  • W ubiegłym tygodniu miasto obiegła wiadomość, że Waldemar Robak od września ma już nie sprawować funkcji dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. w Białej Podlaskiej. Departament Szkolnictwa Artystycznego uznał, że dyrektor nie spełnił warunków formalnych, startując jako jedyny w wiosennym konkursie na to stanowisko. Konkurs został nierozstrzygnięty. Departament poinformował, że powoła  nowego dyrektora. Rada pedagogiczna i rada rodziców są na „nie”. Stanęli w obronie Waldemara Robaka. Te zabiegi mogą przynieść skutek.
     
  • 13 sierpnia przed godziną 22:00 doszło do pożaru na terenie zakładu P.H.U. „Elmar” Lesiuk Zakład Przetwórstwa Ryb w Białej Podlaskiej. W wyniku pożaru częściowemu zniszczeniu uległ budynek produkcyjny. – Mimo to nadal działamy. Nasza firma pracuje na pełnych obrotach, aby jak najszybciej wrócić do przetwórstwa ryb. Natomiast nasza działalność handlowa, polegająca na zaopatrywaniu okolicznych sklepów w przetwory rybne, ryby mrożone, produkty garmażeryjne, mrożone warzywa i owoce, a także lody odbywa się bez żadnych zakłóceń. Punkt sprzedaży przy ul. Handlowa w Białej Podlaskiej funkcjonuje bez zmian.
     
  • Na przełomie sierpnia i września bialskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ma ogłaszać przetarg na dostawy miału węglowego o odpowiednich parametrach, który potrzebny jest do wytworzenia ciepła systemowego dla miasta. Zapasy zrębków do biociepłowni są na dwa-trzy miesiące, a w URE czeka na zatwierdzenie nowy taryfikator cen.
     
  • Od kilku tygodni pojawiają się informacje o tym, że jesienią i zimą mogą pojawić się ograniczenia w dostawach prądu i gazu. Zawiadomienia o tym, że może to nastąpić otrzymują firmy producenckie w tym te  z sektora spożywczego. – Otrzymaliśmy takie zawiadomienie. Konsekwencje działań, które są realne, mogą być drastyczne dla mleczarstwa – mówi Paweł Gaca, wiceprezes SM Spomlek.
     
  • Wspaniałe koncerty, zadowolona publiczność oraz wyjątkowy jubileusz Bialskiego Jazz Trio, które w tym roku obchodzi 35-lecie działalności artystycznej – tak pokrótce można podsumować 21. Podlasie Jazz Festival. Na bialskiej scenie wystąpiły takie gwiazdy jak Michał Urbaniak oraz Stanisław Soyka, a muzyczny, sierpniowy weekend zapadnie na długo w pamięci uczestników wydarzenia, zorganizowanego jak zawsze przez niezawodnego Jarosława Michaluka i Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe. Słowo Podlasia miało przyjemność być patronem medialnym festiwalu.
     
  • W zeszłym tygodniu społeczność Łosic pożegnała byłego wieloletniego proboszcza parafii pw. św. Zygmunta Króla, emerytowanego kapłana diecezji siedleckiej – ks. prałata Henryka Rzeszotka, który zmarł 12 sierpnia. Uroczystości pogrzebowe rozłożono na dwa dni. Msze święte za zmarłego sprawowali razem z kapłanami z dekanatu łosickiego ksiądz biskup ordynariusz Kazimierz Gurda i ksiądz biskup Grzegorz Suchodolski.
     
  • Sołtysi z gminy Terespol skarżą się, że nie mają prawa głosu w czasie sesji rady gminy, gdyż wycofano z porządku obrad punkt „Wolne wnioski”. Przez to, jak podkreślają, nie mogą przedstawić trudnych spraw publicznie. Z kolei wójt Krzysztof Iwaniuk odpowiada, że sołtys to organ pomocniczy urzędu gminy, a nie rady gminy. Dodaje, że zgłaszane sprawy wymagają zazwyczaj dopracowania by mogły zostać zawarte w uchwale.
     
  • Przyszedł czas świętowania przez rolników i podsumowania tegorocznych zbiorów. W naszym regionie dożynki w najbliższym czasie zaplanowano w kilku gminach. Mamy dla Was harmonogram święta plonów na nadchodzący weekend.
     
  • Z monasteru pw. św. Onufrego 13 sierpnia wyruszyła pielgrzymka na Świętą Górę Grabarkę. Pątnicy do miejsca kultu dotarli 17 sierpnia wieczorem. Przeszli ponad 130 kilometrów w ciągu pięciu dni. Przez Bug przeprawili się promem. Na Górę Krzyży dotarli, by wziąć udział w uroczystościach Przemienienia Pańskiego, na które co roku przybywa też metropolita Sawa i wielu biskupów. Pątnicy zaczerpnęli wody ze świętego źródełka, poświęcili już tradycyjnie owoce oraz pozostawili przyniesione krzyże wraz ze swoimi intencjami.
To i wiele innych bieżących wydarzeń z regionu znajdziecie w papierowym i elektronicznym wydaniu naszego tygodnika.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama