Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 05:31
Reklama

Powstał sklep ze smakami z Ukrainy. To nowy pomysł Caritas

Ukraińskie pielmieni, ciasta oparte o wyjątkową recepturę i inne smakołyki rodem od wschodniego sąsiada można już kupić w Białej Podlaskiej. Właśnie ruszył sklep utworzony przez Centrum Integracji Społecznej siedleckiej Caritas.
Powstał sklep ze smakami z Ukrainy. To nowy pomysł Caritas
Smakołyki rodem z Ukrainy można już kupić w Białej Podlaskiej. Właśnie ruszył sklep utworzony przez Centrum Integracji Społecznej siedleckiej Caritas.
Źródło: CIS

Tego rodzaju placówka handlowa jest nowością na miejscowym rynku, dlatego wyrażamy nadzieję, że jej funkcjonowanie spodoba się klientom, a ponadto umocni wzajemne relacje Polaków i Ukraińców, mieszkających aktualnie w Białej Podlaskiej, a także symbolicznie przybliży Ojczyznę osobom pozostającym na uchodźctwie – mówi Andrzej Hojna, kierownik CIS CDS w Białej Podlaskiej.

To nie pierwsza inicjatywa biznesowo-społeczna CIS. Od niemal roku w obrębie budynku Bialskiej Onkologii działa sklep „Pratulińskie ogrody” z wyrobami naturalnymi, jak mydła, świece zapachowe czy zdrowa żywność. Niektóre z tych artykułów klienci znajdą teraz także w „Smakach Ukrainy”.

Dzięki środkom pochodzącym z Caritas Diecezji Siedleckiej, zostały utworzone dwie nowe sekcje, w tym sekcja handlowa, w której uczestnicy - obywatele Ukrainy, przy zaangażowaniu specjalistów, uczą się podstaw języka polskiego oraz zdobywają umiejętności niezbędne do pracy w placówkach handlowych – informuje Anna Nowińska z biura Prasowego Caritas Diecezji Siedleckiej. „Smaki Ukrainy” to kolejne miejsce w którym zatrudnienie znajdują właśnie m.in. Ukraińcy.

Nowy sklep prowadzony przez CIS , czyli „Smaki Ukrainy” działa w lokalu przy ul. Prostej 22. W dni robocze od 8.00-16.00, a w soboty od 9.00-14.00.

- Centrum Integracji Społecznej w Białej Podlaskiej, działające przy Caritas Diecezji Siedleckiej zachęca do zgłaszania zapotrzebowania na listę produktów, które sklep następnie będzie oferował. Centrum zaprasza też do współpracy okoliczne instytucje, dla których przygotowano specjalne oferty (śniadaniowe, obiadowe) i prosi o opinie i sugestie co do ich dalszego rozszerzania – dodaje Anna Nowińska.


PRZECZYTAJ: Dzieci z rodzin popegeerowskich dostały nowe laptopy

                       Uczyli maluchów zasad bezpieczeństwa na drodze

                       Seniorzy przygotowują spektakle i uczą się zdrowo gotować

                       "Koduj z Gigantami” gościło w Białej Podlaskiej

                       Pokaż, na co Cię stać! Zostań mistrzem wśród drwali!


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama