Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 07:26
Reklama

Zbigniew Bartnik bez konkurencji

Na drugą czteroletnią kadencję prezesem Lubelskiego Związku Piłki Nożnej został wybrany Zbigniew Bartnik, w latach 1985-86 szef BOZPN. Jawnie i jednogłośnie, ponieważ nie miał kontrkandydata. Identycznie udzielono ustępującym władzom absolutorium. - Łączy nas piłka – powiedział nowy-stary prezes, dziękując za zaufanie.
Zbigniew Bartnik bez konkurencji

LWalne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów odbyło się 22 sierpnia. Do Centrum Konferencyjno-Wystawienniczego Etiuda w Lublinie przybyło 124 osób na 142 uprawnionych. PZPN reprezentował członek zarządu Andrzej Padewski, a na sali dostrzec też było można wiele zasłużonych dla piłki nożnej osób z naszego województwa.

W skład nowego zarządu LZPN weszło z tzw. klucza dwóch delegatów z bialskopodlaskiego okręgu – prezes BOZPN Witold Wójtowicz oraz Stanisław Lesiuk. W końcu czerwca zadecydowali o tym uczestnicy walnego BOZPN. Oprócz nich lubelską piłką zarządzać będą: Anatol Obuch i Ryszard Nilipiuk z chełmskiego OZPN, Stanisław Pryciuk, Jerzy Bojko i Jarosław Piskorski z zamojskiego OZPN oraz Robert Gromysz, Tadeusz Łapa, Waldemar Wójcik, Andrzej Kuśmierczyk, Waldemar Grudzień, Bogdan Wałachowski i Andrzej Szczygielski z okręgu lubelskiego. Nowymi we władzach są jedynie: Wójcik, Kuśmierczyk i Szczygielski.

Swoje przedstawiciela ma BOZPN również w nowej komisji rewizyjnej i jest nim dotychczasowy jej członek Władysław Makarewicz. Znaleźli się też w niej: Paweł Zieliński, Jan Medyński, Andrzej Swacha, Jarosław Dziewulski, Krzysztof Szewczyk i Roman Dąbek. Natomiast delegatami LZPN na jesienny zjazd Polskiego Związku Piłki Nożnej zostali: Bartnik, Pryciuk i były międzynarodowy sędzia Tomasz Mikulski.

W dyskusji głos zabrał m.in. Józef Bergier, delegat AZS PSW Biała Podlaska. Szczególny akcent położył na problemy i nierównoprawne traktowanie piłkarstwa kobiecego, w tym nierozwiązany przez ostatnie cztery lata, mimo złożonego przez niego wniosku, automatyczny udział w zjeździe krajowym przedstawicieli klubów ekstraligi. Inni dyskutanci sygnalizowali niskie zarobki pracujących z młodzieżą szkoleniowców, wysokie koszty kursów na trenerskie licencje, czy też zbyt małą ilość sędziów. Padła propozycja, aby LZPN dofinansowywał z posiadanej nadwyżki budżetowej szkolenie dzieci i młodzieży.

~ Roman LaszukOceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama