Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 5 maja 2024 09:31
Reklama
Reklama

Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy

Kolejny numer Słowa Podlasia jest już gotowy. W nim czeka na Was wiele ciekawych artykułów z regionu. Pamiętajcie, że nasz tygodnik kupicie od wtorkowego poranka 15 listopada w wielu punktach sprzedaży. Do wyboru macie też elektroniczną wersję gazety, dostępną na stronie www.eprasa.pl. A o czym konkretnie piszemy w najnowszym wydaniu?
Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy
Nowe Słowo Podlasia kupicie od 15 listopada w wielu punktach sprzedaży. Do wyboru macie też elektroniczną wersję gazety na stronie www.eprasa.pl

W najnowszym wydaniu Słowa Podlasia, czeka na Was, jak zwykle, mnóstwo ciekawych artykułów. Pamiętajcie, że nasz tygodnik kupicie także w elektronicznej wersji, wystarczy wejść na www.eprasa.pl. O czym piszemy w nowym numerze?

  • W przypadku PEC w Białej Podlaskiej Najwyższa Izba Kontroli skierowała do prokuratury doniesienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa i wskazuje na paragraf mówiący o "szkodzie majątkowej w wielkich rozmiarach". W sprawie PEC Radzyń Podlaski do ministra finansów trafiło powiadomienie w związku z przyjętym sposobem rozliczenia dostaw węgla. Wśród nieprawidłowości NIK wskazuje m.in. zawyżanie wypłat wynagrodzeń radom nadzorczym i członkom zarządów.
     
  • "Przyjrzymy się tej inwestycji, jesteśmy za mieszkańcami gminy Sosnówka, rozwój regionu nie może być wbrew mieszkańcom". Takie deklaracje wybrzmiały na konferencji prasowej w biurze posła Dariusza Stefaniuka w sprawie budowy dermy drobiu w Żeszczynce. Wcześniej, podczas spotkania z mieszkańcami, inwestor podkreślił z kolei, że nie będzie budował kurników tam, gdzie jest sprzeciw mieszkańców i wójta.
     
  • Historię Jolanty Bodzon-Nowackiej opisywaliśmy w jednym z wrześniowych wydań naszego tygodnika. Pani Jola choruje na osteoporozę i ma wiele innych schorzeń, które obecnie uniemożliwiają jej samodzielne funkcjonowanie. W internecie cały czas trwa zbiórka na rzecz bialanki, a pieniądze mają pokryć m.in. zakup specjalistycznej deski medycznej oraz częściowo leczenie i rehabilitację. Jedną z potrzeb pani Joli było też wybudowanie podjazdu z kostki brukowej pod zainstalowanie windy. Z pomocą schorowanej kobiecie ruszył przedsiębiorca Krystian Bielecki, właściciel firmy BrukMontaż, który podjazd wybudował nieodpłatnie.
     
  • Radni po raz drugi nie podjęli decyzji w sprawie podwyżki opłat za śmieci w Białej Podlaskiej. W październiku propozycja urzędników została zdjęta z porządku obrad i cofnięta do prac w komisji. W listopadzie wróciła na sesję rady miasta w niezmienionej formie i znów nie znalazła poklasku wśród radnych. Magistrat skalkulował bowiem, że mieszkańcy Białej Podlaskiej mieliby płacić za odpady blisko 40 proc. więcej niż obecnie.
     
  • Sto czterdzieści jeden drzew reprezentowanych zarówno przez pojedyncze okazy jak i grupy drzew, cztery głazy narzutowe i jedno stanowisko wawrzynka wilczełyko – liczba pomników przyrody na terenie Nadleśnictwa Biała Podlaska jest imponująca. Jednak to gminy, na wniosek leśników, decydują o nadaniu statusu pomnika przyrody. To na niech spoczywa obowiązek troski o prawnie usankcjonowane dziedzictwo środowiska naturalnego.
     
  • Rosną koszty produkcji jabłek, a ceny za sprzedaż przemysłową się nie zmieniają. Z kolei trudno jest też znaleźć nabywców. Sadownicy mówią, że w tym roku z uprawy jabłek nie będą mieli zysku, a wręcz dołożą do interesu. Planują też karczować jabłonki i rezygnują z sadzenia nowych drzewek owocowych.
     
  • Nasz Czytelnik zwrócił uwagę na stan czystości oddanego niedawno do użytku przejścia podziemnego na dworcu PKP w Białej Podlaskiej. Udokumentował to filmikiem, a dla porównania nagrał drugi, z przejścia podziemnego w Warszawie. Po naszej interwencji sprawą zajęła się spółka PKP PLK.
     
  • Ten kalendarz z jednym drzewem, ma historię. To historia pomagania. W tym roku pieniądze z jego sprzedaży trafią do mieszkańców Świerżów, poszkodowanych w pożarze. – Do głowy by mi nie przyszło, że tak się wydarzy, że jego edycja będzie na potrzeby człowieka, który jako jeden z nielicznych pojawia się na zdjęciach – mówi Jakub Jakubowski, autor kalendarza z jednym drzewem.
     
  • Na spotkanie z szefem lubelskiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz projektantem drogi ekspresowej S19 przybyło do Platerowa około 100 mieszkańców gminy, którzy szukają rozwiązania dla rekomendowanego do realizacji wariantu przebiegu trasy. Według nich wariant ten znacznie odbiega od wariantu konsultowanego i postulują o jego zmianę.
     
  • Fundacja Dom Belli po raz drugi organizuje akcję pod wdzięczną nazwą "Kotołajki". O co chodzi? O to, by kotom, podopiecznym ośrodka, sprawić prezenty. Zwierzaki nie są wybredne, ale ich potrzeb jest sporo. W ubiegłym roku wszystkie koty zostały obdarowane. Sprawmy, by i w tym również, żaden koci milusiński nie został pominięty!
To i wiele innych bieżących wydarzeń z regionu znajdziecie w papierowym i elektronicznym wydaniu naszego tygodnika.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama