Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 marca 2026 14:55
Reklama
Reklama

Zmniejszyła się liczba przestępstw na terenie powiatu parczewskiego!

Zmniejszyła się liczba przestępstw na terenie powiatu parczewskiego!

 

W porównaniu z ubiegłym rokiem na terenie powiatu parczewskiego zmniejszyła się liczba przestępstw pospolitych, drogowych i wypadków śmiertelnych.

Takie dane zaprezentowali przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Parczewie podczas spotkania komisji bezpieczeństwa i porządku w parczewskim Starostwie Powiatowym. – Pierwszy zastępca komendanta parczewskiej policji Krzysztof Semeniuk przedstawił dane dotyczące przestępczości, z których wynika, że wzrosła wykrywalność w porównaniu z ubiegłym rokiem. Spadek odnotowano w kategorii przestępstw kryminalnych, spadła liczba wypadków drogowych oraz w najważniejszej kwestii odnotowano spadek liczby ofiar śmiertelnych – relacjonuje Artur Łopacki, rzecznik KPP w Parczewie.

Naczelnik wydziału ruchu drogowego Robert Mituła zwrócił uwagę na efekty działania Krajowej Mapy Bezpieczeństwa Publicznego. – Na szczególną uwagę zwraca wskazywanie miejsc na KMZB, gdzie kierowcy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego i poruszają się pojazdami przekraczając dozwoloną prędkość. Między innymi dzięki zgłoszeniom, w analizowanym okresie policjanci z KPP w Parczewie zatrzymali 42 prawa jazdy kierującym, którzy przekroczyli prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym, stwarzając niebezpieczeństwo sobie, pasażerom oraz innym uczestnikom dróg i mieszkańcom – przytacza przykład Łopacki.

W spotkaniu u starosty, oprócz przedstawicieli policji, wzięli brali: komendant KP PSP w Parczewie Leszek Szymański, prokurator rejonowy w Parczewie Urszula Szymańska oraz przedstawiciele placówek oświatowych.

(joan)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ylhan AbhardżawedaTreść komentarza: To zależy ile ma lat ? W niektórych krajach świata już tak się nie pomaga w chorobie ludziom , którzy ukończyła 60 rok życia . Pieniądze idą na leczenie młodych.Data dodania komentarza: 20.03.2026, 11:17Źródło komentarza: Wesprzyjmy lekarza Macieja Kisiela! Znany urolog walczy z ciężką chorobąAutor komentarza: StefanTreść komentarza: Czy ktoś przemyślał sprawę obwodnicy ? Sama nazwa już mówi, że to droga poza miastem ! Jak można włączać ulicę, gdzie jest teren zamieszkały, chodzi o Sielczyk ?!?!? Nawet przedłużenie wychodzi bezpośrednio na pasy startowe lotniska ?!? To jest pomysł poroniony !!!Data dodania komentarza: 20.03.2026, 08:36Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Ruch wokół obwodnicyAutor komentarza: RollsTreść komentarza: Super pomysł na park handlowy w tym miejscu. Trzymam kciukiData dodania komentarza: 19.03.2026, 18:42Źródło komentarza: W Białej Podlaskiej będzie KFC. Przy ul. Armii Krajowej powstanie park handlowyAutor komentarza: JaTreść komentarza: Miejskie ambicje czy pazerność obecnego wójta? Mało że zarabia aktualnie niewiele mniej od prezydenta kraju? Ale jak się stworzyło swój folwark gdzie on podniesie zarobki radnym to i radni chętnie mu podnoszą... Za publiczne pieniądze można się bawić, nie?Data dodania komentarza: 19.03.2026, 10:24Źródło komentarza: Sarnaki pozostaną wsią. Obawy o portfel wygrały z miejskimi ambicjamiAutor komentarza: To nie komuna ....Treść komentarza: Nikt nie obraża niczyich uczuć religijnych , nie ma nienawiści na tle rasowym , seksistowskim , nie ma wulgaryzmów we wpisach . Więc o czym Ty tu wypisujesz ? To nie komuna i cenzura .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 13:21Źródło komentarza: Zderzenie osobówki z motocyklem. Nie żyje motocyklista
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama