Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 15 maja 2024 16:18
Reklama
Reklama

Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy

Kolejny numer Słowa Podlasia jest już gotowy. W nim czeka na Was wiele ciekawych artykułów z regionu. Pamiętajcie, że nasz tygodnik kupicie od wtorkowego poranka 14 lutego w wielu punktach sprzedaży. Do wyboru macie też elektroniczną wersję gazety, dostępną na stronie www.eprasa.pl. A o czym konkretnie piszemy w najnowszym wydaniu?
Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy
Nowe Słowo Podlasia kupicie od 14 lutego w wielu punktach sprzedaży. Do wyboru macie też elektroniczną wersję gazety na stronie www.eprasa.pl

Źródło: Słowo Podlasia

W najnowszym wydaniu Słowa Podlasia, czeka na Was, jak zwykle, mnóstwo ciekawych artykułów. Pamiętajcie, że nasz tygodnik kupicie także w elektronicznej wersji, wystarczy wejść na www.eprasa.pl. O czym piszemy w nowym numerze?

  • W piątek 10 lutego, w samo południe, zostało zamknięte przejście graniczne z Białorusią w Bobrownikach. Tym samym przejście towarowe Kukuryki-Kozłowicze lub osobowe w Terespolu stały się jedynymi czynnymi przejściami na granicy Polski i Białorusi. 
     
  • Na placu przy dawnej szkole w Studziance przeprowadzono badania konserwatorskie. Odkryto fundamenty obiektu, prawdopodobnie drewnianego meczetu, który został spalony w 1915 r.
     
  • W najbliższy czwartek Paulinka Tarasiuk miała wylecieć z mamą do szpitala w Stanach Zjednoczonych. Tam miała rozpocząć leczenie, które jest jej jedyną szansą na życie. Niestety, dziewczynka zachorowała na zapalenie płuc i wyjazd trzeba było przełożyć.
     
  • Obecnie urzędnicy czekają na uprawomocnienie się pozwolenia na budowę mostu na Krznie. Liczą, że stanie się to w marcu i wówczas będzie można ogłaszać przetarg na inwestycję, na którą Biała Podlaska pozyskała z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 29 mln zł.
     
  • Uszkodzenie liny stalowej sprężającej konstrukcję mostu drogowego w Kózkach znacząco wpłynęło na jego nośność. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przystąpiła do prac naprawczych i wprowadziła tam ruch wahadłowy oraz ograniczenie prędkości do 30 km/h, co znacząco wydłuży czas przeprawy przez rzekę Bug. Kierowcy pojazdów nienormatywnych o masie powyżej 40 ton muszą liczyć się z tym, że obiekt będzie dla nich zamknięty.
     
  • Wniosek trójki radnych o doświetlenie przejść dla pieszych nie spotkał się z entuzjazmem burmistrza Radzynia Podlaskiego. Gdy oni nie widzą w tym nic trudnego. Burmistrz odwrotnie, twierdzi, że doświetlenie przejść musi poczekać na modernizację ulic, a po drugie, nie widzi na te inwestycje pieniędzy w budżecie.
     
  • Sękacz to znak rozpoznawczy naszego regionu. To wyjątkowe ciasto zajęło zaszczytne, 6. miejsce w rankingu najlepszych ciast i deserów świata. Ranking przygotował portal Taste Atlas, który od 2015 r. promuje najpyszniejsze lokalne wypieki i desery.
     
  • Monografia pt. „Dzieje osadnictwa na terenie gminy Leśna Podlaska od czasów kultury wielbarskiej do współczesności” jest już dostępna w internecie. Link do publikacji można znaleźć na Facebooku na stronie Gmina Leśna Podlaska. Można się z niej dowiedzieć, co ma wspólnego bitwa pod Wiedniem w 1683 r. z Leśną Podlaską, kiedy rozpoczął się kult maryjny, skąd wzięły się w Leśnej prawosławne mniszki oraz co car Mikołaj II robił w Leśnej w 1900 roku.
     
  • Piotr Szyszkowski pochodzący z Terespola jest trenerem tenisa i dyrektorem turniejów tenisowych. W jego rodzinnym mieście od jedenastu lat odbywa się turniej dla dzieci i młodzieży jego imienia. Napisał sześć książek, w tym dwie dotyczące tenisa. Miał okazję osobiście poznać wiele sław tej dyscypliny, w tym: Rogera Federera, Venus Williams, Kim Clijsters, Justine Henin, Amêlie Mauresmo, Swietłanę Kuzniecowa, Wojciecha Fibaka, Agnieszkę Radwańską i Igę Świątek.
     
  • Prezydent Polski Andrzej Duda wręczył archimandrycie Piotrowi (Dawidziukowi) dokument poświadczający, że zespół klasztoru prawosławnego w Jabłecznej został pomnikiem historii. To już siódmy pomnik historii w województwie lubelskim.

To i wiele innych bieżących wydarzeń z regionu znajdziecie w papierowym i elektronicznym wydaniu naszego tygodnika.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: StanisławTreść komentarza: Co roku jest gorzej z organizacją tej wspaniałej imprezy.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 12:53Źródło komentarza: Bialscy motocykliści zainaugurowali sezonAutor komentarza: TrfTreść komentarza: PRYMASKI - prosze pamietac o feminatywach. To nowoczesne wyksztalcone srodowisko...Data dodania komentarza: 15.05.2024, 09:29Źródło komentarza: Biała Podlaska: Justyna Gorczyca zastępcą prezydentaAutor komentarza: czyt →tTreść komentarza: Brzegowa? Po zapaszku poznasz. Może i jamę tam wykopać (zbiornik kontrolny zrzutu, już wiele razy by był przydatny) Mogą być odporne zwierza w tej wodzie, jakby co. Niekoniecznie małże. Bełkot o ekologii i zielonym i odnawialnych (nie ma energii odnawialnej, chyba, że czegoś z Fizyki mnie nie douczono). Kapiele dla Morsów. Morsy? To tak jak z Monitoringiem w sklepach. Z czasem i zaczął się przydawać: skąd O N Y wiedzieli.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 08:31Źródło komentarza: Tężnia solankowa i plaża. Nad Krzną, jak nad morzemAutor komentarza: PstTreść komentarza: Po co piszesz takie rzeczy, byłeś świadkiem, widziałeś jak chłopak zamordował dziewczynę.wstyd.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 01:34Źródło komentarza: Nagrywali porno w jedej z galerii handlowychAutor komentarza: Krzysztof od rybTreść komentarza: Jak stężenie soli może wpłynąć na wodę słodkowodną? Szczególnie w przypadku zdemolowania, bo każdy Bialczan wie jakimi obywatelami charakteryzuje się owe osiedle i czy straż miejska na pewno będzie miała odwagę interweniować.Data dodania komentarza: 14.05.2024, 22:41Źródło komentarza: Tężnia solankowa i plaża. Nad Krzną, jak nad morzem
Reklama
Reklama