Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 21 maja 2024 17:34

Kolejny złoty medal siatkarzy z bialskiej „Szóstki”!

Wielkim sukcesem zakończył się udział siatkarzy ze Szkoły Podstawowej nr 6 w w Białej Podlaskiej w wojewódzkim finale Igrzysk Dzieci w minisiatkówce w kategorii „czwórek” w Świdniku.
Sukcesem zakończył się udział siatkarzy ze Szkoły Podstawowej nr 6 w w Białej Podlaskiej w wojewódzkim finale Igrzysk Dzieci w minisiatkówce w kategorii „czwórek”

Autor: Fot. SP nr 6 Biała Podlaska

Nasi siatkarze wywalczyli złoty medal i tytuł mistrzów województwa. Wcześniej taki sam tytuł wywalczyli ich starsi koledzy z klay VII i VIII, którzy są mistrzami województwa nieprzerwanie od 2018 roku w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Siatkarze „Szóstki” po raz kolejny potwierdzili znakomitą dyspozycję i umiejętności. W Świdniku najpierw  zdecydowanie, bez straty seta, wygrali grupę eliminacyjną. W finale ogrywając 2:0 rywali z SP 6 w Kraśniku. Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna z SP 21 w Lublinie.

Nasz zwycięski zespół tworzą uczniowie klasy sportowej i Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Szkole Podstawowej nr 6, trenujący siatkówkę w Uczniowskim Klubie Sportowym „Serbinów”: Olivier Bogucki, Marcel Mackiewicz, Janek Jadczuk,Ignacy Romaniuk, Piotr Uss, Alan Piotrowicz, Marceli Semeniuk, Krzysztof Romaniuk, Jakub Adamowski, Wiktor Najdyhor, Maciek Pasternak, Michał Gwiaździński, Hubert Mościcki. To oni będą reprezentowali naszą szkołę, miasto i województwo lubelskie w rozgrywkach ogólnopolskich.