Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 czerwca 2026 18:24
Reklama baner reklamowy
Reklama

200 lat pani Józefo! Urodziny najstarszej mieszkanki pow. łosickiego

Kwiaty, prezenty i serdeczne życzenia urodzinowe otrzymała z rąk wójta i kierownika miejscowego Urzędu Stanu Cywilnego, Józefa Wysokińska, która świętowała w ostatnich dniach swoje 103. urodziny. Pani Józefa jest nie tylko najstarszą mieszkanką gminy Huszlew, ale również najstarszą mieszkanką powiatu.
200 lat pani Józefo! Urodziny najstarszej mieszkanki pow. łosickiego
Józefa Wysokińska świętowała swoje 103. urodziny. Pani Józefa jest nie tylko najstarszą mieszkanką gminy Huszlew, ale również najstarszą mieszkanką powiatu

Źródło: USC w Huszlewie

Niecodzienny jubileusz, bo 103. rocznicę urodzin obchodziła 19 marca 2023 roku Józefa Wysokińska, najstarsza mieszkanka nie tylko gminy Huszlew, ale także powiatu łosickiego. Przy tej wyjątkowej okazji jubilatka otrzymała moc życzeń oraz kwiaty od wójta Stanisława Stefaniuka i kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Huszlewie Donaty Daniluk.

– Pani Józefa urodziła się 19 marca 1920 roku w Krzywośnitach, jako jedyna dziewczynka w rodzinie. Miała 3 braci. W 1941 roku zawarła związek małżeński i zamieszkała w Dziadkowskich-Folwark. Jak sama opowiada, swojej „drugiej połowy” nie szukała daleko, wyszła za mąż za mieszkającego w sąsiedniej wsi Wacława Wysokińskiego. Wraz z mężem wychowała 3 synów. Najstarszy syn zmarł jako 4-letnie dziecko. Doczekała się też dwóch wnuczek oraz czworga prawnucząt – mówi Donata Daniluk.

Józefa całe życie mieszkała na wsi, pracując razem z mężem i dziećmi w gospodarstwie rolnym. W 2002 roku została wdową. Pomimo sędziwego wieku nadal cieszy się dobrym zdrowiem i odznacza wyjątkową pogodą ducha oraz bardzo dobrą pamięcią. Jedynie czasami dokuczają jej ograniczenia fizyczne związane z wiekiem. – Trochę mi nogi odmawiają posłuszeństwa – mówi z uśmiechem 103-latka. Mimo to rzadko narzeka i cieszy się z każdego przeżytego dnia.

– Jubilatka wciąż troszczy się o bliskich, sąsiadów i znajomych. Z chęcią i zainteresowaniem słucha o tym, co u kogo się dzieje. Doskonale pamięta imiona znanych jej osób i bez problemu kojarzy wydarzenia z przeszłości. Zawsze z radością i z uśmiechem wita odwiedzających ją. Słucha dużo radia i modli się – dodaje Donata Daniluk.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Klasyk Treść komentarza: pożeczki i inne drzewa Data dodania komentarza: 20.06.2026, 22:07 Źródło komentarza: Nowe imperium dyni. Jak susza zmienia Lubelszczyznę? Autor komentarza: Ela Treść komentarza: Jaki sukces ? Typ to zakala rodziny z dlugami. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:43 Źródło komentarza: Dominik Szewczyk wywalczył tytuł mistrza Polski w Zalesiu Autor komentarza: żenuła Treść komentarza: Popieram częściowo pana Halickiego i dokładam swoją "cegiełkę" - większość procedury "zrzucono" na zgłaszającego (odpowiednia lokalizacja inwesycji, wycena, etc.). Co mieszkańca obchodzi, czy w tym lub tamtym miejscu, zgodnie z MPZP "NIE WOLNO" wybudować wieżyczki tudzież ambony ornitologicznej? Bo BO schodzi na psy. Instytucja publiczna jak SZKOŁA finansowana przez władzę i składki rodziców oraz darczyńców i firmy zaprzyjaźnione sięga swą "łapą" po jeszcze - bo dyrekcja nieudolnie zarządza finansami. Pff i jeszcze trochę. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 13:04 Źródło komentarza: Biała Podlaska. Budżet Obywatelski coraz mniej obywatelski? Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Wszystko fajnie tylko trzeba znaleźć rozwiązanie dużego ubytku wód gruntowych w Międzyrzecu i pobliskiej okolicy Czy to wina wipaszu czy producentów drobiu pieczarek i świniarnia bo tego w okolicy jest naprawdę dużo setki kurników myślę że w promieniu 10km takich budynków różnego przeznaczenie jest lekko ponad 200 sztuk Jest władza niech się zajmie tym problemem A nie myśleć o inwestycji za kilka baniek na żwirowni jak tam za rok może dwa będzie sadzawka A nie kąpielisko chyba że dla much i ptaków Już poszło 5.5 miliona na stok i co z niego mamy w pewnym czasie pośmiewisko na całą Polskę np w TVN turbo był reportaż 🤣🤣🤣🤣 Data dodania komentarza: 20.06.2026, 07:44 Źródło komentarza: Międzyrzec Podlaski. Do miasta przyjechała Sława Przybylska [GALERIA ZDJĘĆ] Autor komentarza: Dlaczego Lublin ? Treść komentarza: Dlaczego tą sprawą zajmuje się komenda Policji w Lublinie a nie nasza komenda w Białej Podlaskiej ? Co to nasi kryminalni gorsi ? A nasi kryminalni co mają robić .... zajmować się kradzieżą komptów z blokowych piwnic czy snopków zboża z pola ? Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:51 Źródło komentarza: Z OSTATNIEJ CHWILI. Zabójstwo Rosjanina w Białej Podlaskiej. ABW i policja zatrzymały podejrzanego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama