Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 marca 2026 04:47
Reklama baner reklamowy word biała podlaska
Reklama

Polak przesiada się na rower. Bo tak jest taniej i zdrowiej

Przeżywamy rowerowy boom. Co trzeci Polak planuje kupić sobie rower. A ile pieniędzy ze swojego budżetu przeznaczy na tę przyjemność? Więcej niż rok wcześniej.
Polak przesiada się na rower. Bo tak jest taniej i zdrowiej
Przeżywamy rowerowy boom. Co trzeci Polak planuje kupić sobie rower

Źródło: iStock

Około 30 proc. Polaków deklaruje, że w tym roku sprawi sobie rower. To wzrost w stosunku do ubiegłego roku, kiedy takie deklaracje złożyło 25 proc. ankietowanych. 

Rok do roku wzrósł także wskaźnik osób posiadających własny rower z 71 do 79 proc.

Rowerowy boom

Jaki jest powód tego rowerowego boomu w Polsce?

– Oprócz kwestii związanych ze zdrowiem i ekologią, silnym impulsem do takiej przesiadki są ceny paliw i rosnąca świadomość, że miasta powinny i są coraz bardziej przyjazne rowerzystom – odpowiada Jacek Bugaj z firmy KROSS, cytowany przez Strefę Biznesu.

Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie KROSS, Polacy aktywnie przesiadają się na rower, a zainteresowanie nim znów jest na bardzo wysokim poziomie.

Co więcej, jesteśmy coraz bardziej świadomi swoich wyborów. Przed rokiem ponad połowa osób (51 proc.), która planowała zakup roweru, nie potrafiła wskazać konkretnej marki, którą wybierze. Obecnie odsetek ten wynosi 37 proc.

Wiemy, ile chcemy wydać na rower

Lepsze i droższe, w tym rowery elektryczne. Średnia deklarowana kwota, jaką respondenci chcą przeznaczyć na zakup roweru wzrosła o 17 proc. w ciągu ostatnich miesięcy. Uczestnicy badania planują wydać na rower średnio powyżej 2 tys. zł.

Wśród najczęściej poszukiwanych modeli są:

  • rowery miejskie,
  • górskie,
  • dziecięce.

Rośnie też popularność rowerów elektrycznych. Liczba osób, które wybrały taki model, wzrosła z 5 proc. w 2021 rok do 9 proc. obecnie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: RollsTreść komentarza: Super pomysł na park handlowy w tym miejscu. Trzymam kciukiData dodania komentarza: 19.03.2026, 18:42Źródło komentarza: W Białej Podlaskiej będzie KFC. Przy ul. Armii Krajowej powstanie park handlowyAutor komentarza: JaTreść komentarza: Miejskie ambicje czy pazerność obecnego wójta? Mało że zarabia aktualnie niewiele mniej od prezydenta kraju? Ale jak się stworzyło swój folwark gdzie on podniesie zarobki radnym to i radni chętnie mu podnoszą... Za publiczne pieniądze można się bawić, nie?Data dodania komentarza: 19.03.2026, 10:24Źródło komentarza: Sarnaki pozostaną wsią. Obawy o portfel wygrały z miejskimi ambicjamiAutor komentarza: To nie komuna ....Treść komentarza: Nikt nie obraża niczyich uczuć religijnych , nie ma nienawiści na tle rasowym , seksistowskim , nie ma wulgaryzmów we wpisach . Więc o czym Ty tu wypisujesz ? To nie komuna i cenzura .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 13:21Źródło komentarza: Zderzenie osobówki z motocyklem. Nie żyje motocyklistaAutor komentarza: ChudyTreść komentarza: A ta przyczepa to jest dopuszczona do ruchu ? Ma badania techniczne podbite ? Jest oświetlenie i co najważniejsze jest zarejestrowana w wydziale komunikacj ?Data dodania komentarza: 18.03.2026, 11:57Źródło komentarza: Tragiczny wypadek w lesie. 58-latek zginął podczas wycinki drzewAutor komentarza: Aaa- maniaku, chory maniaku,Treść komentarza: A kto Ci każe czytać ? Nie wchodź na stronę i nie czytaj . Jest wolnosć słowa , każdy może się wypowiedzieć . Po co tu włazisz i czytasz ?Data dodania komentarza: 18.03.2026, 11:51Źródło komentarza: Zderzenie osobówki z motocyklem. Nie żyje motocyklista
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama