Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 16 sierpnia 2026 09:28
Reklama
Reklama
Reklama

Janusz Laskowski i B-Qll na święcie polskiej wsi w Grabanowie

Już w najbliższą niedzielę 4 czerwca w Grabanowie odbędzie się Regionalne Święto Polskiej Wsi. Nie zabraknie występów lokalnych zespołów. Koncert zagrają Janusz Laskowski oraz B-Qll.
Janusz Laskowski i B-Qll na święcie polskiej wsi w Grabanowie
4 czerwca w Grabanowie odbędzie się Regionalne Święto Polskiej Wsi. Nie zabraknie występów lokalnych zespołów. Koncert zagrają Janusz Laskowski i B-Qll

Źródło: Janusz Laskowski/Facebook

Integracyjne Centrum Edukacji i Kultury w Międzyrzecu Podlaskim oraz firma Wipasz zapraszają na Regionalne Święto Polskiej Wsi, które odbędzie się w niedzielę 4 czerwca na terenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Grabanowie.

Rozpocznie się mszą świętą polową o godz. 12:00. Od godz.13:00 zaplanowano wystąpienia okolicznościowe zaproszonych gości. W godz. 14:00-18:00 zaprezentują się zespoły artystyczne z powiatów bialskiego, chełmskiego, parczewskiego i włodawskiego. Przez cały dzień ne zabraknie atrakcji dla dzieci: placu zabaw i dmuchańców.

W tym dniu powiat bialski odwiedzi prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego dr Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider ludowców wraz ze starostą bialskim Mariuszem Filipiukiem będzie również uczestniczył w obchodach Regionalnego Święta Polskiej Wsi. Spotkanie z uczestnikami święta planowane jest na godzinę 15:00.

Te zespoły wiedzą, jak się śpiewa na ludowo! [ZDJĘCIA, FILM]

O godz. 18:00 wystąpi Janusz Laskowski polski piosenkarz muzyki rozrywkowej, kompozytor i aranżer. Karierę piosenkarską rozpoczął w latach 60. XX wieku. Debiutował jako piosenkarz i kompozytor w amatorskim zespole Ananasy w Białymstoku. W 1967 prowadził własny zespół Dacyty. W tamtych latach jego nagrania wydawane były w dużej liczbie na pocztówkach dźwiękowych, dzięki którym zdobył rzesze miłośników i tytuł króla płyt pocztówkowych. Piosenki, które zdobyły popularność w jego wykonaniu, to: „Beata z Albatrosa”, „Żółty jesienny liść” i „Kolorowe jarmarki”, za którą w 1977 otrzymał Nagrodę Dziennikarzy na 15. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

O godz. 20:00 rozpocznie się zabawa ludowa z zespołem Fortex. 

O godz. 21:00 wystąpi zespół B-Qll, czyli polski zespół muzyczny wykonujący gatunki muzyczne disco polo, dance i house, założony w 2010 roku.

Zakończenie imprezy przewidziano na godz. 22:00. 

Wstęp na imprezę jest wolny. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują: starosta powiatu bialskiego Mariusz Filipiuk, starosta powiatu parczewskiego Janusz Hordejuk, starosta powiatu włodawskiego Andrzej Romańczuk oraz starosta powiatu chełmskiego Piotr Deniszczuk.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama kalorycznyekogroszek.pl
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: igrek Treść komentarza: To jak powiedzieć, że Bałtyk jest pustynią. Wydolna nie jest, bo godzinny deszcz paraliżuje miasto. Woda nie spływa, tylko stoi, straż wypompowuje wodę. Miasto jest wadliwie projektowane, a deweloperzy nie współpracują przy odpowiedniej niwelacji terenu, co widać np. przy poziomie niektórych parkingów - jeden wyżej drugi niżej (okolice Fieldorfa). Władze miasta zarządzają nim niedbale. Prawdziwym testem zdolności władz miasta do poprawy będzie przebudowa Janowskiej na wylocie. Jeżeli po przebudowie woda nadal będzie tam stała to oznacza tylko jedno - konieczność zmian i wyciągnięcia konsekwencji. Data dodania komentarza: 15.08.2026, 11:36 Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Kanalizacja deszczowa jest wydolna. Problem to mieszkańcy na pontonach Autor komentarza: Mieszkaniec. Treść komentarza: Pani wiceprezydenta mówi,żeby nie promować takich sytuacji,bo nie chce nagłaśniać nieudolności władz miasta. To nie troska o ich bezpieczeństwo tylko polityka. "Oni" biorą się do roboty tylko wtedy kiedy im ludzie staną z widłami pod oknami. Bez względu na partię. Data dodania komentarza: 15.08.2026, 10:38 Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Kanalizacja deszczowa jest wydolna. Problem to mieszkańcy na pontonach Autor komentarza: marek Treść komentarza: Super Data dodania komentarza: 15.08.2026, 09:37 Źródło komentarza: Pociąg retro „Terminal” wjechał do Suchego Portu Małaszewicze (FILM) Autor komentarza: Wgm Treść komentarza: Popieram propozycje pontonowej stolicy Polski. Zeby jednak skok w przyszlosc byl jeszcze bardziej medialny proponuje, by ratusz przesiadl sie na riksze. Dla obywatela prezydeta i obywatelki wiceprezydetki moga byc riksze z podgrzewana kanapa. Moze obywatelka Wcislo zalatwi nawet na to fundusze z Brukseli. Data dodania komentarza: 15.08.2026, 04:33 Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Kanalizacja deszczowa jest wydolna. Problem to mieszkańcy na pontonach Autor komentarza: Strażak SAM Treść komentarza: Abdykacja i okopanie sie od śmiechu ludzi to co wedlug mnie pozostało wlodarzom gminy JP. Data dodania komentarza: 14.08.2026, 23:40 Źródło komentarza: Janów Podlaski. Jest decyzja sądu. Burmistrz poprosi o uzasadnienie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama