niedziela, 12 maja 2024 13:24

Biegali i maszerowali w Kodniu

Za nami XXIII Bieg Sapiehów. W sobotę w Kodniu biegano na piętnaście kilometrów i chodzono z kijkami na pięć.
Po raz dwudziesty trzeci biegano w Biegu Sapiehów.

Autor: biegsapiehow.pl

W sobotę na rynku w Kodniu zebrali się miłośnicy biegania i nordic walking by po raz dwudziesty trzeci wziąć udział w Biegu Spiechów i po raz czwarty w Marszu nad Bugiem. Biegała również młodzież i dzieci w Małym Biegu Sapiehów.

Bieg główny na dystansie 15 km wygrał Grzegorz Pawlak (3 Zamojski Batalion Zmech.) z czasem 54:58, wyprzedził on o jedną minutę i dziesięć sekund Dominika Dejera (MKS Mechanik Włodawa). Trzecie miejsce na pudle przypadło w udziale Andrzeja Orłowskiego (Lublin), który na metę przybiegł w czasie 55:49. Wśród kobiet tryumfowała Izabela Paszkiewicz utytułowana biegaczka rodem z Terespola przybiegła na metę z czasem 1:05:49 (co w kategorii open dało jej trzynaste miejsce), wyprzedzając o 20 sekund Alenę Shumik (open 15), trzecia na mecie wśród pań była Katarzyna Pajdosz (KB Biała Biega) z czasem 1:08:05 (open 18). Bieg ukończyło siedemdziesięciu siedmiu biegaczy.

Równolegle na dystansie 5 km w ramach IV Marszu nad Bugiem zmagali się miłośnicy nordic walking. Marsz ukończyło dwudziestu pięciu zawodników. Wygrał bialczanin Paweł Jagieło z czasem 31:58, drugi był Krzysztof Frąckowiak (Świadomi Siedlce) – 32,14, o sekundę gorszy był Sylwester Męczyński (Misie) i zajął trzecie miejsce. Najlepszą kobietą okazała się Barbara Ułasiewicz (TKKF Krzna Biała Podlaska) na przejście trasy potrzebowała 38:57 (open 11) , druga była Małgorzata Kwaśna (Chodzę z Sercem Borki)- 40:35 (open 14), a trzecia Ilona Adamczyk (Krzna) – 41:03 )(open 16).