Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 13 maja 2024 05:12
Reklama
Reklama

Roszady w radzie gminy. Przewodniczącego rezygnacja z rezygnacji

Mariusz Majczyna, najpierw złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego rady gminy Kąkolewnica, by miesiąc później ją odwołać. Zrobił to w ostatnim momencie, czyli podczas specjalnie dla rozpatrzenia jego sprawy, zwołanej sesji. Nie wytłumaczył publicznie ani swojej pierwotnej decyzji, ani wycofania się z niej.
Roszady w radzie gminy. Przewodniczącego rezygnacja z rezygnacji
Mariusz Majczyna, najpierw złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego rady gminy Kąkolewnica, by miesiąc później ją odwołać

Autor: Joanna Danielewicz

Sesja nadzwyczajna 17 sierpnia miała zapewnić ciągłość sprawowania funkcji w radzie gminy Kąkolewnica. Miesiąc wcześniej bowiem przewodniczący Mariusz Majczyna złożył rezygnację z tego stanowiska.

Zgodnie z przepisami, od momentu złożenia rezygnacji radni mieli miesiąc na jej przyjęcie w drodze głosowania i wybór nowego przewodniczącego.

– Czas biegł, więc nie ukrywam, ze konsultowaliśmy się z prawnikiem. Chodziło o zachowanie ciągłości pracy rady gminy. Przed upływem miesiąca należało zwołać radę, by dokonała zmian, zgonie z wolą rezygnującego – wyjaśniała na początku sierpnia wójt Anna Mróz.

Sesja została zwołana na 17 sierpnia. W porządku obrad znalazły się punkty dotycząc przyjęcia rezygnacji Mariusza Majczyny z funkcji przewodniczącego rady gminy i powołanie nowego przewodniczącego.

Już na samym początku, przy zatwierdzaniu przez radę porządku obrad, głos zabrał przewodniczący Majczyna. - Wycofałem swoją rezygnacje z przyczyn wielu i mam pytanie do wnioskodawców, czy wycofają punkty dotyczące przewodniczącego – stwierdził przewodniczący.

Radni zgodzili się na skreślenie punktów dotyczących przyjęcia rezygnacji przewodniczącego rady i powołania na te funkcję nowej osoby.

Pijany przyjechał na komendę, by sprawdzić, ile ma promili. Dostał 2,5 tys. zł mandatu

Zmiany w radzie gminy jednak na tej sesji nastąpiły. Stało się to za sprawą radnego Piotra Łątki, który kilka miesięcy temu złożył rezygnację z przewodniczenia komisji skarg i petycji, łącznie z członkostwem w niej. To wymusiło na radzie uzupełnienie komisji i wybranie nowego przewodniczącego.

– Swoją chęć do pracy w tej komisji zgłosiła pani Renata Czerwińska i w związku z tym musiała zrezygnować z funkcji wiceprzewodniczącego rady gminy – poinformował przewodniczący Majczyna.

Radni najpierw w głosowaniu uzupełnili więc skład komisji skarg i petycji. Pozostało jeszcze wybranie jej nowego przewodniczącego. Padła jedna propozycja, by przewodniczącym została nowa członkini komisji – Renata Czerwińska, na co ta przystała. Radni przegłosowali powołanie radnej na funkcję przewodniczącej komisji skarg i petycji – jednogłośnie. Innych kandydatów nie wskazano.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama