wtorek, 14 maja 2024 07:01

Fatalna skuteczność

Niestety nie udało się zawodnikom AZS AWF Biała Podlaska wygrać trzeciego meczu z rzędu w Lidze Centralnej. We własnej hali ulegli spadkowiczowi z Superligi Sandra Spa Pogoń Szczecin 25:29.
Akademicy dziękują kibicom za doping. Szkoda, że nie odwdzięczyli się wygraną.

Autor: AZS AWF Biała Podlaska

Mecz zaczął się od prowadzenia gospodarzy 4:1 w 8 minucie i wydawało się, że będzie lekko, łatwo i przyjemnie. Nic z tego. Po upływie kolejnych 7 minut AZS nie rzucił ani jednej bramki tracąc pięć. Znak do ataku dał Jakub Tarasiuk jego trzy trafienia z rzędu dały nadzieję. Niestety głównie z powodu fatalnej skuteczności AZS schodził na przerwę przegrywając 11:13. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Akademicy nie mogli trafić do bramki rywala na tyle często by objąć prowadzenie. Trzy niewykorzystane karne z pięciu wykonywanych i wiele przestrzelonych dobrych okazji rzutowych w efekcie dały porażkę 25:29. W ekipie gości grał wychowanek Olimpii Biała Podlaska i były zawodnik AZS Jakub Polok.

Marcin Stefaniec, trener AZS AWF Biała Podlaska

- Mimo, przegranej generalnie jestem zadowolony z meczu. Głównym czynnikiem który zawiódł była skuteczność. Mam trochę kłopotów zdrowotnych. Czekamy aż Daniel Szendzielorz poczuje się lepiej i powróci do gry. Wiktor Wójcik delikatnie nadwyrężył kolano w dzisiejszym meczu. Mamy nadzieje ze to nic poważnego. Za tydzień gramy z kandydatem do awansu do superligi. Teren jest ciężki ale my zawsze gramy o trzy punkty.

AZS AWF Biała Podlaska - Sandra Spa Pogoń Szczecin 24:29 (11:13)

AZS AWF: Kwiatkowski, Makowski, Adamiuk – Warmijak 1, Grzenkowicz 1, Wierzbicki 3, Tarasiuk 6, Mazur 2, Reszczyński 3, Kozycz 2, Kandora 1, Antoniak 2, Lewalski, Baranowski 1, Wójcik 1, Wojnecki 2. Kary: 12 min.

Pogoń: Jagodziński, Viunyk 1 – Biały 2, Krok 6, Wrzesiński 4, Kapela, Polok 2, Wiśniewski 3, Stępień 4, Nowak 5, Lilien 2. Kary: 14 min.