Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 29 kwietnia 2024 16:51
Reklama
Reklama

Zasłużeni dla miasta Biała Podlaska odebrali statuetki [GALERIA ZDJĘĆ]

Na uroczystej sesji rady miasta przyznano sześciu osobom tytuł Zasłużony dla Miasta Biała Podlaska.
Zasłużeni dla miasta Biała Podlaska odebrali statuetki [GALERIA ZDJĘĆ]
Na uroczystej sesji rady miasta przyznano sześciu osobom tytuł Zasłużony dla Miasta Biała Podlaska

Autor: Anna Chodyka

Tytuł Zasłużony dla Miasta Biała Podlaska otrzymali wykładowcy bialskiej AWF – Anna Bodasińska i Krzysztof Piech, były prezydent miasta Andrzej Czapski, przedsiębiorca Edward Tymoszuk, nieżyjący już działacz sportowy Janusz Daniluk oraz społecznik i promotor historii regionu Tadeusz Mikinnik.

Anna Bodasińska przyznaje, że tytuł jest dla niej ważny osobiście, ale też dla uczelni, którą reprezentuje – AWF. – Dzięki temu tytułowi mam świadomość, że wszystkie podejmowane przez nas działania zostały przez społeczność bialską docenione. Wyróżnienie motywuje mnie do podejmowania kolejnych wyzwań i projektów. Na pewno nie spocznę na laurach, obiecuję, że będę dalej aktywna – mówi Anna Bodasińska

Krzysztof Piech zaznacza, że tytuł to dla niego ogromny zaszczyt. – Przybyłem do Białej Podlaskiej 40 lat temu. Wydawało mi się, że nie robię nic nadzwyczajnego, ja jedynie staram się spłacać dług temu miastu i południowemu Podlasiu, za to wspaniałe przyjęcie, które mnie spotkało. Bardzo dziękuję tym, którzy mnie zgłosili do tego wyróżnienia, a także radzie miasta, która jednogłośnie przyznała mi ten tytuł – przekazuje Krzysztof Piech. Dodaje, że wyróżnienie jest mobilizacją do dalszej pracy. – Od trzydziestu lat organizujemy Rodzinne Olimpiady Przedszkolaków, prowadzimy ćwiczenia dla rodziców z dziećmi, zbieramy tradycyjne gry i zabawy, które następnie przedstawiamy na Festiwalu Tradycyjnych Gier i Zabaw. To chcemy dalej rozwijać – podsumowuje Krzysztof Piech. 

Tadeusz Mikinnik przyznaje, że tytuł odbierał ze wzruszeniem. – Od lat zabiegam o upamiętnianie ważnych osób i wydarzeń w mieście. Dzięki mojej inicjatywie powstało wiele tablic pamięci. Ostatnio wydałem przewodnik historyczny. Jestem dumny z tego, czego udało mi się dokonać. Prowadziłem związek strzelecki, Marsz Szlakiem Legionów Polskich. Obecnie współpracuję z wojskiem, strażą graniczną, służbą więziennictwa. Jestem szefem Grupy Opiekunów Miejsc Pamięci Narodowej – przekazuje Tadeusz Mikinnik.

PRZECZYTAJ:

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama