Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 15 maja 2024 05:15
Reklama
Reklama

Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy

Kolejny numer Słowa Podlasia jest już gotowy. W nim czeka na Was wiele ciekawych artykułów z regionu. Pamiętajcie, że nasz tygodnik kupicie od wtorku 28 listopada w wielu punktach sprzedaży. Do wyboru macie też elektroniczną wersję gazety, dostępną na stronie www.eprasa.pl. A o czym konkretnie piszemy w najnowszym wydaniu?
Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy
Nowe Słowo Podlasia kupicie od 28 listopada w wielu punktach sprzedaży. Do wyboru macie też elektroniczną wersję gazety na stronie www.eprasa.pl

Źródło: Słowo Podlasia

W najnowszym wydaniu Słowa Podlasia, czeka na Was, jak zwykle, mnóstwo ciekawych artykułów. Pamiętajcie, że nasz tygodnik kupicie także w elektronicznej wersji, wystarczy wejść na www.eprasa.pl. O czym piszemy w nowym numerze?

  • W miniony weekend w okolicach Kaliłowa został znaleziony ranny żubr. W poniedziałek rano, 27 listopada, miała zapaść decyzja, czy zwierzę zostanie uśpione. Niestety żubr nie przeżył nocy.
     
  • Mieszkańcy regionu alarmują, że długie kolejki ciężarówek, oczekujących w kolejce do przejścia granicznego w Koroszczynie, stwarzają realne niebezpieczeństwo na drodze. – Ciężarówki stoją na dwóch pasach. Osobówki muszą jechać trzecim pasem. Często jest problem z wyjechaniem z własnej posesji. Czy ktoś zrobi z tym w końcu porządek? – denerwują się. Co na to policja?
     
  • Do naszej redakcji zgłosił się Piotr Wójcik z Grabanowa. Jest oburzony planowanymi od 10 grudnia zmianami w rozkładzie jazdy pociągów PKP Intercity. – Nowe godziny kursowania porannych i popołudniowych pociągów z Białej Podlaskiej do Warszawy Wschodniej i w odwrotnym kierunku utrudnią pasażerom dostanie się na czas do pracy i powrót o „normalnej” godzinie do domu – twierdzi. Co na to PKP Intercity?
     
  • Radni w głosowaniu uznali za zasadne petycje mieszkańców, postulujące unieważnienie w części lub całości tegorocznego głosowania elektronicznego w budżecie obywatelskim. Tymczasem prezydent Michał Litwiniuk informuje, że to nie rodzi skutków prawnych, a działania radnych odbierane są jako obrażanie się na demokrację.
     
  • Zakończyły się badania archeologiczne na pl. Szkolny Dwór. Obecnie trwa konserwacja i opisywanie oraz analiza poszczególnych znalezisk. Jest wśród nich wiele kafli z XVII wieku, sześćdziesiąt monet z okresu od XVI do XX wieku, okucia obwolut książek, fragmenty dokumentów zapisanych w jidysz i wiele więcej.
     
  • Budynek przebudowany i przekształcony na Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i Hospicjum Stacjonarne w Curynie otrzymał II miejsce w konkursie "O Kryształową Cegłę". Inwestycję wyróżniono w kategorii obiekty zdrowia.  W imieniu gminy Wisznice wyróżnienie odebrał wójt Piotr Dragan oraz prezes ZOL-u z hospicjum Dariusz Gromisz. – To dla nas ogromne wyróżnienie – mówi Piotr Dragan. 
     
  • Minister edukacji i nauki odznaczył prof. dr. hab. Jerzy Sadowskiego, prorektora ds. Filii AWF w Białej Podlaskiej oraz prof. dr. hab. Jerzego Nitychoruka, rektora Akademii Bialskiej im. Jana Pawła II oraz prof. dr. hab. Marcina Weinera medalami "Zasłużony dla Nauki Polskiej Sapientia et Veritas".
     
  • Patrycja Jarocka, pochodząca z Białej Podlaskiej, znalazła się w TOP 10 w międzynarodowym konkursie piękności Miss Tourism International. Finałową galę w Malezji oglądały przez internet miliony widzów na całym świecie.
     
  • Grzegorz Kamieński wziął pięć miesięcy bezpłatnego urlopu i w ubiegłym tygodniu wyruszył do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Kieruje się szlakiem św. Jakuba, który prowadzi do grobu świętego. Trasę pokona pieszo i rowerem.
     
  • Stanisław Baj odebrał złoty medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". To najwyższe z możliwych odznaczenie, przyznawane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
     
  • Miasto Międzyrzec Podlaski znalazło się wśród kilkunastu miejscowości, w których w najbliższym czasie powstaną małe centra nauki, tworzone we współpracy z Centrum Nauki Kopernik. Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) otwarta zostanie w pałacu Potockich.
To i wiele innych bieżących wydarzeń z regionu znajdziecie w papierowym i elektronicznym wydaniu naszego tygodnika.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama