Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 29 kwietnia 2024 18:28
Reklama
Reklama Baner reklamowy - warsztat samochodowy - pogotowie

"Znamy się tylko z widzenia". Trubadurzy wystąpią w Białej Podlaskiej

Miłośnicy muzycy, a w szczególności starych polskich przebojów, z pewnością będą usatysfakcjonowani styczniową wizytą w Białej Podlaskiej kultowego już zespołu Trubadurzy.
"Znamy się tylko z widzenia". Trubadurzy wystąpią w Białej Podlaskiej
Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej zaprasza na koncert zespołu Trubadurzy ph. "Znamy się tylko z widzenia"

Źródło: Materiały prasowe

Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej zaprasza na koncert zespołu Trubadurzy ph. "Znamy się tylko z widzenia". Odbędzie się on 27 stycznia o godz. 16:00 w sali widowiskowej przy ul. Brzeskiej 41. Bilety w cenie 85 złotych do kupienia i rezerwacji w Punkcie Informacji Kulturalnej przy ul. Warszawskiej 11 tel. 83 341 67 18 oraz 887 300 555 oraz online na www.bck24.pl.

Trubdurzy to zespół wokalno-instrumentalny utworzony w 1963 r. w Łodzi, w składzie: Bogdan Borkowski, Sławomir Kowalewski, Krzysztof Krawczyk, Jerzy Krzemiński, Marian Lichtman. Zadebiutował w 1965 r. bez Bogdana Borkowskiego z solistką Sławą Mikołajczyk na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Zdobył tam nagrodę za debiut. Towarzyszył na estradzie Annie German. W 1966 r. zawiesił działalność. Wznowił ją w styczniu 1968 r., nawiązując współpracę z kompozytorem i instrumentalistą Ryszardem Poznakowskim. W nowym składzie dokonał nagrań dla radiowego Studia Rytm. W czerwcu 1968 wystąpił na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z piosenką "Przyjedź mamo na przysięgę", która otrzymała nagrodę Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Opolu. W latach 1970-1981 skład Trubadurów ulegał częstym zmianom. Zespół kilkakrotnie zawieszał i wznawiał działalność. W 1973 r. odszedł Krzysztof Krawczyk. W 1981 r. ponownie zawiesił działalność. W latach 80. reaktywował się trzykrotnie.

Zespół dokonał licznych nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i płytowych. Jest także laureatem Złotego Pierścienia na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu w 1971 r. i Srebrnego Pierścienia w 1975 r. Koncertował w kraju i za granicą, m.in. w NRD, RFN, ZSRR, Czechosłowacji, Bułgarii, Belgii, Mongolii i na Węgrzech oraz w ośrodkach polonijnych USA i Kanady.

W 1994 r. wznowił działalność i koncertuje do dziś.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama