Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 5 maja 2024 21:03
Reklama
Reklama

Policjanci rozmawiali z młodzieżą o jeździe "pod wpływem"

Przez cały rok policjanci odwiedzają szkoły, by poruszać zagadnienia dotyczące zarówno odpowiedzialności jak też bezpieczeństwa. Ostatnio w ramach współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych spotkanie takie odbyło się w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Białej Podlaskiej im. Żwirki i Wigury. Jego tematyką była „Profilaktyka prowadzenia pojazdu „pod wpływem”.
Policjanci rozmawiali z młodzieżą o jeździe "pod wpływem"
W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Białej Podlaskiej im. Żwirki i Wigury policjanci spotkali się z młodzieżą i rozmawiali z nią o bezpieczeństwie

Autor: KMP Biała Podlaska

W prelekcji uczestniczyli uczniowie najstarszych klas ZSZ. Podczas spotkania st. asp. Sylwia Jaworowska oraz sierż. szt. Piotr Waszczuk policjanci zespołu do spraw profilaktyki społecznej nieletnich i patologii przestrzegali młodych ludzi przed prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu czy środków odurzających. 

W prelekcji uczestniczyli uczniowie najstarszych klas ZSZ. Podczas spotkania st. asp. Sylwia Jaworowska oraz sierż. szt. Piotr Waszczuk oraz przedstawiciel MKRPA w Białej Podlaskiej Zdzisław Kozłowski. Fot. KMP Biała Podlaska

- Omówione zostały konsekwencje prawne i społeczne takich zachowań. Uczniowie otrzymali wskazówki dotyczące powstrzymania również innych przed wsiadaniem „za kółko” w stanie nietrzeźwości. Przedstawiciel MKRPA w Białej Podlaskiej Zdzisław Kozłowski opowiadał też o szkodliwości alkoholu oraz jego wpływie na organizm człowieka. W trakcie spotkania mundurowi zaprezentowali uczniom informacje o stanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie kraju. Omówili też najczęstsze przyczyny zaistniałych wypadków i kolizji - relacjonuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji. 

Spotkanie z młodzieżą składało się z części teoretycznej i praktycznej. Podczas tej drugiej mundurowi zaprezentowali alkogogle. Te specjalne okulary demonstrują upośledzenie zmysłów po spożyciu alkoholu, m.in. spowolnienie czasu reakcji czy zniekształcenie widzianego obrazu. Za ich pomocą młodzież miała możliwość przekonać się jak drogę widzi pijany kierowca. Okazało się wówczas, że nawet najprostsze gesty czy właściwa reakcja na to co dzieje się wokół stanowią nie lada wyzwanie.

Przy tej okazji przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat nawet do 60 tysięcy złotych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama