W 2023 roku na rozwój i modernizację sieci oraz obiektów elektroenergetycznych przeznaczyliśmy w Grupie PGE rekordowe 3,8 mld zł. Tak duże inwestycje mogą realizować jedynie silne i stabilne podmioty. Dlatego spółki dystrybucyjne muszą pozostać w obecnych grupach energetycznych. Ich wydzielenie zmniejszy możliwości pozyskiwania środków na inwestycje w energetyce i opóźni proces transformacji energetycznej w Polsce - mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.
Modernizacja, jaką przechodzi PGE wpisuje się w potrzebę wykorzystania odnawialnych źródeł energii.
- Jednym z najbardziej złożonych zadań inwestycyjnych realizowanych przez PGE Dystrybucja jest modernizacja i budowa stacji 110/15kV tzw. Głównych Punktów Zasilających (GPZ). Są one odpowiedzialne za zwiększenie mocy przyłączeniowych oraz dystrybucję energii elektrycznej w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od stacji – informuje Konrad Mróz z biura prasowego Grupy PGE.
-Wśród oddanych przez PGE do użytku w minionym roku Głównych Punktów Zasilających znalazła się m.in. Stacja Huszlew. Już w pierwszych dniach funkcjonowania Stacji Huszlew przyłączono do niej nowe źródła OZE o mocy przekraczającej 60 MW. Podpisano także umowę na przyłączenie kolejnych 10 MW - dodaje rzecznik.












![Spowodował śmiertelny wypadek. Uciekł z miejsca zdarzenia [VIDEO] Spowodował śmiertelny wypadek. Uciekł z miejsca zdarzenia [VIDEO]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-spowodowal-smiertelny-wypadek-uciekl-z-miejsca-zdarzenia-1764673560.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze