Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 czerwca 2026 18:04
Reklama
Reklama

100 lat Weronika i czekamy na Igrzyska.

W środę nastąpiła aktualizacja list rankingowych w podnoszeniu ciężarów kwalifikujących na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. W kategorii do 81 kilogramów na miejscu 12 znajduje się Weronika Zielińska-Stubińska. Czy to oznacza, że już zakwalifikowała się na Igrzyska?
100 lat Weronika i czekamy na Igrzyska.
Czy Weronika i Paulina pojadą do Paryża na Igrzyska? Dowiemy się 24 maja.

Autor: facebook

Tego czy Weronikę zobaczymy w Paryżu dowiemy się 24 maja kiedy to zostaną ogłoszone listy ostateczne. Na dziś sytuacja wygląda następująco. Do Paryża pojedzie dwanaście zawodniczek.  Pierwsze 10 z listy rankingowej. Kolejne miejsce zajmie zawodniczka z tak zwanego klucza kontynentalnego. Jeżeli w pierwszej dziesiątce nie ma przedstawicielki danego kontynentu to jej miejsce uzupełni pierwsza jego przedstawicielka z miejsc 11+. W kat 81 kg wszystkie kontynenty są reprezentowane wobec tego zawodniczka z miejsca 11 otrzymuje kwalifikację. Przed Weroniką w rankingu jest Wenezuelka. Z jednego kraju nie może startować więcej niż trzy zawodniczki, a Wenezuelek jest cztery. Miejsce dwunaste przeznaczone jest dla zawodniczek z krajów, które mają małą ilość reprezentantów na igrzyskach. W kategorii w której startuje Weronika będzie jeszcze jako trzynasta dokooptowana zawodniczka tak zwanej „reprezentacji uchodźców” będzie nią prawdopodobnie Yekta Jamali. Czekamy do 24 maja na ostateczne decyzje w tej sprawie. Oby pomyślne dla nas. To był świetny prezent dla obchodzącej 16 maja urodziny naszej Mistrzyni Europy. 

Korzystając z okazji Redakcja Słowa Podlasia składa najserdeczniejsze życzenia Weronice z okazji 27 urodzin. 

RANKING KWALIFIKACJI OLIMPIJSKIEJ KAT. 81 KG

1. DAJOMES BARRERA Neisi Patricia ECU 269kg

2. AHMED Sara Samir Elsayed Mohamed EGY 268 kg

3. KOANDA Solfrid Eila Amena NOR 266 

4. CIKAMATANA Eileen Floanna Maria AUS 263 

5. KIM Suhyeon KOR 256 

6. MEDINA ROCA Ayamey Damiana CUB 254 kg

7. NASCIMENTO AMARO Laura BRA 253 kg 

8. MEJIA PEGUERO Yudelina DOM 252 kg

9. CHIRINOS LEON Dayana Aracelis VEN 244 kg

10. MUNKHJANTSAN Ankhtsetseg MGL 243 kg 

11 ADASHBAEVA Rigina UZB 243 kg

12. ZIELINSKA STUBINSKA Weronika POL 241 kg

Paulina Szyszka, trenerka AZS AWF Biała Podlaska

Dziękujemy bardzo z Weroniką za napływające gratulacje, ale chcemy poinformować jaka jest aktualna sytuacja. Weronika jest 12 w rankingu IWF. Na Igrzyskach wystąpi dwanaście zawodniczek w każdej kategorii wagowej ale to jest trochę bardziej skomplikowane. Dziesiątka z listy może być pewne pozostałe muszą poczekać. a teraz nie mamy tej 100% pewności. Zapewniam że razem z Weroniką bardzo mocno tego chcemy ale prosimy o cierpliwość 24 maja będzie już wszystko wiadomo - wtedy zostanie opublikowana oficjalna lista osób zakwalifikowanych przez Światowa Federacje Podnoszenia Ciężarów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Butik Parkowa 13 – oferta odzieży w rozmiarach 38-60. Unikalne kolekcje dla Twojej sylwetki. Zapraszamy na zakupy przy kawie
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Klasyk Treść komentarza: pożeczki i inne drzewa Data dodania komentarza: 20.06.2026, 22:07 Źródło komentarza: Nowe imperium dyni. Jak susza zmienia Lubelszczyznę? Autor komentarza: Ela Treść komentarza: Jaki sukces ? Typ to zakala rodziny z dlugami. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:43 Źródło komentarza: Dominik Szewczyk wywalczył tytuł mistrza Polski w Zalesiu Autor komentarza: żenuła Treść komentarza: Popieram częściowo pana Halickiego i dokładam swoją "cegiełkę" - większość procedury "zrzucono" na zgłaszającego (odpowiednia lokalizacja inwesycji, wycena, etc.). Co mieszkańca obchodzi, czy w tym lub tamtym miejscu, zgodnie z MPZP "NIE WOLNO" wybudować wieżyczki tudzież ambony ornitologicznej? Bo BO schodzi na psy. Instytucja publiczna jak SZKOŁA finansowana przez władzę i składki rodziców oraz darczyńców i firmy zaprzyjaźnione sięga swą "łapą" po jeszcze - bo dyrekcja nieudolnie zarządza finansami. Pff i jeszcze trochę. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 13:04 Źródło komentarza: Biała Podlaska. Budżet Obywatelski coraz mniej obywatelski? Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Wszystko fajnie tylko trzeba znaleźć rozwiązanie dużego ubytku wód gruntowych w Międzyrzecu i pobliskiej okolicy Czy to wina wipaszu czy producentów drobiu pieczarek i świniarnia bo tego w okolicy jest naprawdę dużo setki kurników myślę że w promieniu 10km takich budynków różnego przeznaczenie jest lekko ponad 200 sztuk Jest władza niech się zajmie tym problemem A nie myśleć o inwestycji za kilka baniek na żwirowni jak tam za rok może dwa będzie sadzawka A nie kąpielisko chyba że dla much i ptaków Już poszło 5.5 miliona na stok i co z niego mamy w pewnym czasie pośmiewisko na całą Polskę np w TVN turbo był reportaż 🤣🤣🤣🤣 Data dodania komentarza: 20.06.2026, 07:44 Źródło komentarza: Międzyrzec Podlaski. Do miasta przyjechała Sława Przybylska [GALERIA ZDJĘĆ] Autor komentarza: Dlaczego Lublin ? Treść komentarza: Dlaczego tą sprawą zajmuje się komenda Policji w Lublinie a nie nasza komenda w Białej Podlaskiej ? Co to nasi kryminalni gorsi ? A nasi kryminalni co mają robić .... zajmować się kradzieżą komptów z blokowych piwnic czy snopków zboża z pola ? Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:51 Źródło komentarza: Z OSTATNIEJ CHWILI. Zabójstwo Rosjanina w Białej Podlaskiej. ABW i policja zatrzymały podejrzanego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama