Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 17 czerwca 2024 05:44
Reklama
Reklama Baner reklamowy - warsztat samochodowy - pogotowie

Nowa rada w PUK. W składzie były burmistrz

W poniedziałek burmistrz Radzynia Podlaskiego powołał członków rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Radzyniu Podlaskim. Jednym z członków jest jego poprzednik.
Nowa rada w PUK. W składzie były burmistrz
W poniedziałek burmistrz Radzynia Podlaskiego powołał członków rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Radzyniu Podlaskim

Źródło: www.pukradzyn.pl

Powołanie członków rady nadzorczej PUK było częściowo wymuszone sytuacją w jakiej funkcjonowały władze przedsiębiorstwa w ostatnich miesiącach. 

– W lipcu 2023 roku z członkostwa w radzie zrezygnował Mariusz Chilimoniuk, a z końcem kwietnia 2024 z członkostwa zrezygnowali Stanisław Dyjak i Andrzej Placek. Wszyscy trzej byli powołani decyzją poprzedniego burmistrza. W składzie rady pozostał jedynie Jan Ryszko, będący przedstawicielem pracowników – informuje burmistrz Jakub Jakubowski.

W ostatnich dniach burmistrz Jakubowski uzupełnił wakujące stanowiska w radzie nadzorczej. Powołał do niej byłego burmistrza miasta, Witolda Kowalczyka, który zakończył urzędowanie w 2014 roku. Nowymi członkami rady zostali również Piotr Kułak (prawnik) i Magdalena Pomorska. – W mojej opinii te trzy osoby posiadają zarówno odpowiednie uprawnienia, jak też odpowiednią wiedzę, doświadczenie oraz znajomość naszego miasta, otaczających je gmin i specyfikę działalności funkcjonujących w nich spółek komunalnych – argumentuje wybór burmistrz Radzynia.

Członkowie nowej rady wchodzą do władz spółki w gorącym okresie. W czerwcu PUK składać będzie sprawozdanie z działalności za 2023 rok, nad którym pochyli się rada miasta. – Moim celem jest takie poprowadzenie spraw, aby działalność PUK licowała z jak najlepszym interesem ogółu mieszkańców Radzynia Podlaskiego. Chciałbym, aby firma mogła świadczyć jak najlepsze usługi, a tam gdzie to możliwe, aby generowała dobro dla naszej gospodarki – dodaje Jakubowski.

PUK świadczy usługi nie tylko w zakresie gospodarki komunalnej na terenie miasta ale i innych samorządów, oraz administruje miejskim cmentarzem i prowadzi zakład pogrzebowy. Pod jego agendą jest też miejska oczyszczalnia ścieków, która wymaga wielomilionowej modernizacji. – Decyzja wodno-prawna wydana 10.12.2015 określa, że oczyszczalnia może zrzucić na dobę 3 900 m3 oczyszczonych ścieków, czyli 268 m3 na godzinę. W 2021 roku było to od 3 411 do 3 700 m3, co oznacza, że nasz zapas wynikający z pozwolenia jest na poziomie 10 proc. To funkcjonowanie na granicy dopuszczalności – informował już pod koniec 2021 roku prezes PUK Jarosław Ejsmont i zaznacza, że do tego dodać należy ścieki zwożone szambiarkami. Wówczas, mówiąc o kwocie potrzebnej na zmodernizowanie oczyszczalni podawał kwotę 30 mln zł. 

Miejska oczyszczalnia odbiera głównie nieczystości z miasta. Podłączone są do niej jeszcze dwie wsie gminy Radzyń Podlaski: Zabiele i Radowiec. Miasto nie wyraziło natomiast zgody, gdy gmina planowała podłączyć do miejskiej oczyszczalni nitkę kanalizacyjną z miejscowości Biała. Na tym tle między poprzednimi władzami dwóch samorządów doszło do dużego sporu. 

Dziś burmistrz Jakub Jakubowski informuje, że temat oczyszczalni ścieków zarządzanej przez PUK jest dla niego jednym z priorytetów. Już w pierwszym tygodniu swojego urzędowania spotykał się z prezesem spółki. Zdaniem burmistrza chęć współpracy w kwestii modernizacji oczyszczalni miejskiej zgłasza nowy wójt gminy Radzyń Podlaski, Daniel Grochowski. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Zulu GulaTreść komentarza: Na tych mistrzostwach z pewnością nie powinno być siermiężnych kopaczy z Polski.Data dodania komentarza: 16.06.2024, 10:42Źródło komentarza: 5:1 ku czci „Cesarza” - Euro według Franka (2)Autor komentarza: czyt →tTreść komentarza: Zamiast fabryki Paneli i Pomp Ciepła, projekt Izera - kto tym rządzi?Data dodania komentarza: 15.06.2024, 14:25Źródło komentarza: Dodatkowe pieniądze na Czyste Powietrze. Wiemy, do kogo trafiąAutor komentarza: czytTreść komentarza: Obaj Biskupi, przemilaczają .. nieco. Akcja Wisła, to ostatni (mam nadzieję, że na zawsze już) akcent UniiBrzeskiej (AntyuniiBrzeskiej- to nie ukłon w stronę Bs. Abla). Prawosławie i Katolicyzm, znikli Unici. Tak naprawdę, to raczej nie powstali. Nie było takich tradycji? Moje studia, prowadzą mnie do wnisku, że Tutejsi, nie przejmowali się specjalnie wiarami. Tutejsi. Życzę sukcesów w wysiłkach wzrostu społeczeństwa i pokojowej koegzystencji. Niepotrzebni nam podzegacze wojenni, czy wichrzyciele, żerujący na konflikcie. Prawosławni I Unici, podzieleni w 1874 roku, to jedno Plemię. Autokefalia zaś, to lepiła rozbity garniec, pozostałości "1874-ukazu o nietolerancji". Więc 100 lat ma. Cerkwie płonęły po 1905, a później w 1945~~. Kto Nam spalił cerkwie, nasuwa się pytanie ...Data dodania komentarza: 15.06.2024, 14:23Źródło komentarza: Świętują 100-lecie Polskiego Autokefalicznego Kościoła prawosławnegoAutor komentarza: RtfTreść komentarza: Bardzo chwalebna pozycja w zestawieniu. Nie ma co. Jest sie czym pochwalic. Zapracowany jak Polak za bieda pieniadze. Pracuj Polaku, pracuj, pracuj za innych, pracuj za dwoch, a moze zarobisz dwa razy mniej niz inni, nie trzy razy mniej. A to juz jest postep. Radujmy sie!Data dodania komentarza: 15.06.2024, 06:21Źródło komentarza: Zapracowany jak Polak. Znowu jesteśmy w czołówce...Autor komentarza: AdriannaTreść komentarza: Prawie wszystkie elementy mebli są pouszkadzane. Właściciel to niesłowny człowiek. Nie naprawia swoich błędów i szantażuje. Nie polecam.Data dodania komentarza: 14.06.2024, 22:58Źródło komentarza: Opta Meble
Reklama
Reklama