Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 10:33
Reklama

Gmina Terespol: Zastawiał wnyki, sam wpadł w zasadzkę

Kłusownik działający na terenie gminy wpadł w ręce policji. 22-latek usłyszał zarzuty zabicia jednej sarny oraz próby nielegalnego pozyskania kolejnej.
Gmina Terespol: Zastawiał wnyki, sam wpadł w zasadzkę

Mężczyzna, używając wnyków kłusował na sarny w kompleksie leśnym położonym nieopodal Małaszewicz. – Mundurowi podjęli w tej sprawie czynności wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej. Bardzo szybko znaleźli miejsce, gdzie mężczyzna zastawił wnyki wykonane ze stalowych linek. Kłusownik był na tyle przebiegły, że zwabiał zwierzęta, rozsypując pokarm oraz ustawiając tzw. lizawkę z soli – mówi Wojciech Lesiuk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Do zatrzymania kłusownika doszło w poniedziałek 12 lutego. W trakcie przeszukania należącej do niego posesji policjanci zabezpieczyli pięć poroży saren i jelenia.

– Mężczyzna usłyszał zarzuty kłusownictwa i usiłowania kłusownictwa. Przyznał się do skłusowania jednej sarny, której mięso zjadł, oraz próby nielegalnego pozyskania kolejnej – dodaje Lesiuk. Kłusownik skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze uzgodnionej z prokuratorem. Na poczet grożącej kary musiał uiścić 2 tys. zł.

Monika Pawluk


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama