Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 23 marca 2026 15:53
Reklama
Reklama
Reklama

Jaka zima będzie w tym roku? IMGW pokazał swoje przewidywania

Według prognoz w przyszłym tygodniu już cała Polska ma być biała. Czy zima 2024/25 będzie śnieżna?
Jaka zima będzie w tym roku? IMGW pokazał swoje przewidywania
Obecnie śniegiem – i to nie zawsze obfitym – mogą się cieszyć mieszkańcy tylko części Polski. Popadało trochę na północy, ale wschód jest nadal zielony i raczej deszczowy. Ale już około 20 listopada śnieg ma zacząć padać w całej Polsce

Autor: Canva

Obecnie śniegiem – i to nie zawsze obfitym – mogą się cieszyć mieszkańcy tylko części Polski. Popadało trochę na północy, ale wschód jest nadal zielony i raczej deszczowy. Ale już około 20 listopada śnieg ma zacząć padać w całej Polsce.

Co nas czeka w grudniu i styczni?

IMGW zaprezentowało wstępne prognozy, opierając się na zimach z lat poprzednich. I pokazało model pogodowy. Od razu zaznaczmy, że ta analiza nie przynosi odpowiedzi na pytanie o to, czy święta będą białe. To nie jest przesądzone.

Generalnie grudzień ma być raczej mokry niż mroźny. Potem wcale nie będzie bardziej zimowo. 

„Synoptycy przewidują, że w styczniu ogólna średnia temperatur dla Polski będzie wyższa niż średnia wieloletnia, podczas gdy suma opadów najprawdopodobniej utrzyma się w normie” – analizuje wp.pl. 

Na przykład w Zakopanem temperatura ma wynieść od -4,4 st. C do -2,4 st. C.

Luty pomrozi, a marzec?

Potem przyjdzie luty i wtedy ma być już zimniej. Ma także spaść więcej śniegu. Nie będzie tak jednak długo, bo już w marcu ma nadejść ocieplenie. Termometry pokażą kilka stopni na plusie.

Pamiętajmy: to tylko prognoza

Prezentując prognozę długoterminową, IMGW uczula: „Pomimo coraz większej mocy obliczeniowej superkomputerów i szerokiej wiedzy o procesach pogodowych, wciąż nie można uniknąć błędów i różnic w prognozach na tak długi okres w przyszłość. (...) 

Nie jest możliwy dokładniejszy opis przewidywanej pogody z tak dużym wyprzedzeniem. Należy pamiętać, że prognoza jest orientacyjna, ma charakter eksperymentalny i dotyczy średniego przebiegu dla całego prognozowanego regionu i danego okresu prognostycznego”.

Przeczytaj też:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytTreść komentarza: Co z karami za osad z oczyszczalnin na polach uprawnych; to robi instytucja, miasto, nie jakiś LeszczykData dodania komentarza: 23.03.2026, 13:18Źródło komentarza: Biała Podlaska: Zapadł wyrok za wylewanie ścieków na polaAutor komentarza: face to faceTreść komentarza: Jeszcze nie raz usłyszymy donośne ,,klia-klija-klijau,, Orląt, a ser to musi być z dziurami, taki najlepszy. Brakuje mi tylko derbów okręgu w III lidze...Były emocje...Data dodania komentarza: 23.03.2026, 11:50Źródło komentarza: Niespodziewana porażkaAutor komentarza: ChudyTreść komentarza: Antyser ciśnie bekę z Orląt. Prawda jednak jest brutalna, że ekipa mlekiem i miodem (może mniej) opływająca jeszcze niedawno dziś ma kłopoty finansowe i jak nic się nie zmieni to faktycznie skończy jak Huragan. Środowisko piłkarskie w Radzyniu mocno się zawsze puszy i nadyma ale jak trzeb wspierać klub to często jeszcze kopie leżącego. Takie zwyczaje, niestety.Data dodania komentarza: 23.03.2026, 09:45Źródło komentarza: Niespodziewana porażkaAutor komentarza: antyserTreść komentarza: Razem z Huraganem do Okręgówki zapraszamy Żabików i Krzywda czekają :)Data dodania komentarza: 23.03.2026, 09:25Źródło komentarza: Niespodziewana porażkaAutor komentarza: ChudyTreść komentarza: Noface podałeś bardzo wnikliwą analizę gry Podlasia. Dla przeciętnego kibica ma być wygrana i jest super nawet jak 90 minut kurczowo się bronisz i jedną kontrą rozstrzygasz wynik meczu. Mimo, że piłka nożna to niby nieskomplikowana gra, na ostateczny rezultat składa się bardzo wiele czynników. Moim skromnym zdaniem Podlasie gra na miarę swoich możliwości, albo lekko nad wyrost. Zdarzają się takie mecze jak dwa ostatnie w Tarnobrzegu, gdzie powinny być wtopy a my punktujemy i takie jak u siebie z Jędrzejowem czy w sobotę w Połańcu. Mamy kłopot z grą defensywną. Zbyt wiele bramek tracimy po prostych indywidualnych błędach. Wydaje mi się, że wynikają one z wielu aspektów nie tylko braku umiejętności.Data dodania komentarza: 23.03.2026, 08:27Źródło komentarza: Pierwsza porażka w tym roku
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama