Apel o zamianę kwiatów na pieniądze wystosował do mieszkańców przed obchodami Święta Niepodległości burmistrz Jakub Jakubowski. - Zamiast wieńców i wiązanek przynieśmy pojedyncze kwiaty. Zachowane pieniądze przeznaczmy na zbiórkę dla powodzian, którą prowadzić będzie PCK Radzyń Podlaski – zachęcał burmistrz.
Apel odniósł skutek. Radzynianie 11 listopada zebrali 2464 zł.
- Dziękuję wszystkim, którzy dołączyli się do zbiórki. Wydaliśmy też mniej publicznych pieniędzy, które po kilku dniach trafiają na śmietnik. Jestem za to wdzięczny! – podsumowywał akcję Jakub Jakubowski.
Dodatkowym akcentem tegorocznych obchodów, również wpisujących się w prezentowanie jedności radzyńskiej społeczności, była odpowiedź mieszkańców na propozycję wspólnego zdjęcia przed pałacem Potockich. Tam po uroczystościach 11 listopada radzynianie pozowali w biało-czerwonych barwach. - Dziękuję Radzyńskiemu Ośrodkowi Kultury, który przygotował białe i czerwone folie do wspólnego zdjęcia, a Tomasz Młynarczyk sfotografował nas na pałacowym dziedzińcu – dodał burmistrz.












![Spowodował śmiertelny wypadek. Uciekł z miejsca zdarzenia [VIDEO] Spowodował śmiertelny wypadek. Uciekł z miejsca zdarzenia [VIDEO]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-spowodowal-smiertelny-wypadek-uciekl-z-miejsca-zdarzenia-1764673560.jpg)
![Parczewskie Smaki z Marką Lubelskie [LISTA LAUREATÓW] Parczewskie Smaki z Marką Lubelskie [LISTA LAUREATÓW]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-parczewskie-smaki-z-marka-lubelskie-lista-laureatow-1764579477.png)




Napisz komentarz
Komentarze