Do wypadku doszło po godzinie 18.00 na ul. Okopowej w Białej Podlaskiej.
- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym volvo 27-latek skręcając w lewo, potrącił jadącego chodnikiem 13-latka. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu - informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, nadkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla.
Dodaje, że badanie stanu trzeźwości kierowcy osobówki potwierdziło, że miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. - Nastolatek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Ustalamy wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę na drodze - mówi nadkom. nadkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla.
Przypomina też, że kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Do tego sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten jest orzekany to 3 lata. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi.
CZYTAJ TEŻ:












![Spowodował śmiertelny wypadek. Uciekł z miejsca zdarzenia [VIDEO] Spowodował śmiertelny wypadek. Uciekł z miejsca zdarzenia [VIDEO]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-spowodowal-smiertelny-wypadek-uciekl-z-miejsca-zdarzenia-1764673560.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze