W ramach wizyty zorganizowano dwa spotkania pod wspólnym tytułem „Zostań przyjacielem klimatu”. W pierwszym uczestniczyły dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I–III, natomiast drugie skierowano do starszych uczniów klas IV–VIII. Zajęcia miały na celu nie tylko przekazanie wiedzy, ale przede wszystkim wzbudzenie w młodych ludziach refleksji nad kondycją naszej planety i ich własną rolą w jej ochronie.
Podczas spotkań uczniowie dowiedzieli się, czym jest efekt cieplarniany, poznali podstawowe źródła odnawialnej energii oraz skutki zmian klimatycznych. Doradcy przedstawili także praktyczne wskazówki, jak na co dzień żyć w sposób bardziej przyjazny środowisku. Odbył się też quiz, który zaangażował młodych słuchaczy i pozwolił im utrwalić nowo zdobytą wiedzę w formie zabawy. Dla najmłodszych uczestników przygotowano również warsztaty z zakresu segregacji odpadów.
Jak podkreślali prowadzący, im więcej osób będzie świadomych ekologicznie, tym większe szanse na utrzymanie czystego i zdrowego środowiska dla przyszłych pokoleń.
Spotkanie w Suchowoli wpisuje się w działania realizowane w ramach projektu „Doradztwo klimatyczne na terenie powiatu radzyńskiego”, którego celem jest zwiększenie świadomości mieszkańców w zakresie zmian klimatu, zapobiegania skutkom klęsk żywiołowych oraz wspieranie idei neutralności klimatycznej.
Projekt o łącznej wartości 615 300 zł jest finansowany z Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021–2027, z czego ponad 523 tys. zł pochodzi ze środków unijnych. Inicjatywa potrwa do końca 2025 roku.
CZYTAJ TEŻ:



![Tuczna. Posadzili 300 drzewek [ZDJĘCIA] Tuczna. Posadzili 300 drzewek [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-tuczna-posadzili-300-drzewek-zdjecia-1766050341.jpg)






![Autostrada A2. Kierowcy szykują się na otwarcie obwodnicy Siedlec [ZDJĘCIA] Autostrada A2. Kierowcy szykują się na otwarcie obwodnicy Siedlec [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-autostrada-a2-kierowcy-szykuja-sie-na-otwarcie-obwodnicy-siedlec-zdjecia-film-1766061486.jpg)







Napisz komentarz
Komentarze