Sobota, 28 czerwca to dzień pełen wrażeń, nauki i sportowej rywalizacji. Już od wczesnych godzin porannych stadion zapełniał się młodymi adeptami pożarnictwa, którzy zgłaszali swój udział. Po szybkiej rejestracji i pożywnym śniadaniu, punktualnie o 10:00 nastąpiło oficjalne otwarcie zmagań. Na zbiórce i meldunku uczestnicy zostali zapoznani z harmonogramem dnia i zasadami konkurencji, co pozwoliło im dobrze przygotować się do nadchodzących wyzwań.
Obejrzyj galerię zdjęć z wydarzenia:
To już druga edycja "Wakacji w ogniu przygody".
- Jest tu dziś ponad 230 uczestników z powiatu bialskiego. Przygotowane przez nas zmagania mają złożony wydźwięk. Życzę wam dobrej zabawy - mówił do uczestników wójt gminy Łomazy, Jerzy Czyżewski.

Przez kolejne cztery godziny atmosfera na stadionie była gorąca! Młodzi strażacy z zapałem mierzyli się z różnorodnymi konkurencjami, które sprawdzały zarówno ich sprawność fizyczną, jak i wiedzę. Na torze przeszkód pokazywali swoją zwinność i szybkość, natomiast na stanowisku pierwszej pomocy udowadniali, że potrafią szybko i skutecznie reagować w sytuacjach kryzysowych. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się symulator dachowania, który w bezpiecznych warunkach uczył, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa. Uczestnicy mieli również okazję sprawdzić swoją wiedzę podczas turnieju wiedzy oraz poznać podstawy sztuki walki na przystanku Taekwon-Do. Nie zabrakło też atrakcji typowo rekreacyjnych, takich jak strzelanie z łuku czy nauka tańca.
Dzień pełen aktywności zakończył się wspólnym obiadem. Spotkanie w Łomazach to nie tylko okazja do rywalizacji, ale przede wszystkim do integracji, wymiany doświadczeń i umacniania ducha wspólnoty wśród młodych strażaków. Takie spotkania odbywać się będą w każdą sobotę wakacji. Najbliższe zmagania będą miały miejsce w Zalesiu, a kolejne w Kodniu.
Czytaj też:

![Bezpieczne wakacje. Zmagania Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych [GALERIA ZDJĘĆ] Bezpieczne wakacje. Zmagania Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/xl-bezpieczne-wakacje-zmagania-mlodziezowych-druzyn-pozarniczych-galeria-zdjec-1751270046-full.jpg)
![Wakacje w ogniu przygody w Łomazach [GALERIA ZDJĘĆ] Wakacje w ogniu przygody w Łomazach [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/media/2025/06/30/sm-4x3-wakacje-w-ogniu-przygody-w-lomazach-1751269849-0.jpg)











![Spowodował śmiertelny wypadek. Uciekł z miejsca zdarzenia [VIDEO] Spowodował śmiertelny wypadek. Uciekł z miejsca zdarzenia [VIDEO]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-spowodowal-smiertelny-wypadek-uciekl-z-miejsca-zdarzenia-1764673560.jpg)
![Parczewskie Smaki z Marką Lubelskie [LISTA LAUREATÓW] Parczewskie Smaki z Marką Lubelskie [LISTA LAUREATÓW]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-parczewskie-smaki-z-marka-lubelskie-lista-laureatow-1764579477.png)





Napisz komentarz
Komentarze