Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 13 kwietnia 2026 09:27
Reklama
Reklama

Sprawa Diany ląduje w sądzie

Głośny konflikt o stołówkę przy Szkole Podstawowej nr 9 z poziomu oświadczeń przesyłanych mediom i wzajemnych oskarżeń, przenosi się na salę sądową. Miasto wystąpiło do Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej o wydanie właścicielce nakazu eksmisji z zajmowanego przez nią lokalu.
Sprawa Diany ląduje w sądzie

Zawiadomienie o bezprawnym odcięciu wody w stołówce złożyła również właścicielka Diany.

– Pozew Gminy Miejskiej Biała Podlaska reprezentowanej przez Szkołę Podstawową nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej, który wpłynął do Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej, dotyczy nakazania pozwanej Mirosławie Ł. opróżnienia i opuszczenia lokalu: jadalni i kuchni z zapleczem, położonych w tej szkole, i wydanie go powodowi – wyjaśnia Magdalena Dobosz z biura prasowego Sądu Okręgowego w Lublinie.

Pozew jest związany z tym, że właścicielka firmy gastronomicznej nadal nie opuściła stołówki, pomimo wypowiedzenia umowy najmu i rozstrzygniętego niedawno przetargu, w wyniku, którego to konkurencyjna firma Triomix powinna świadczyć usługi w tym lokalu.

Tymczasem w ubiegłym tygodniu do bialskiej Prokuratury Rejonowej wpłynęło zawiadomienie właścicielki Diany w sprawie bezprawnego, jej zdaniem, odcięcia stołówce wody. – Zawiadomienie dotyczy zmuszania właścicielki do określonego zachowania. Postępowanie pod nadzorem prokuratury prowadzi Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej. Postępowanie jest w toku – mówi Mariola Sidorowska, zastępca prokuratora rejonowego w Białej Podlaskiej.

~ Monika Pawluk

Więcej w tej sprawie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa od 18 października.

Zobacz również: Woda w stołówce Diany z bakteriami?


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: No commentTreść komentarza: Pomysł-Nowinka jak zwykle niepoprawi sytuacji gdyż większość aut są to auta pracowników urzędów znajdujących się w centrum. Nic tutaj strefa nie załatwi gdyż Ci pracownicy i reszta związana z miastem będzie miała albo za darmo albo na preferencyjnych warunkach i będą sobie stać pół dnia bez opłat.(Ile razy jestem w mieście to ruch znikomy a parkingi pełne..wniosek prosty).Teraz jak już druga kadencja to przyszła odwaga na strefę/nowinkę płatnego parkowania a wcześniej nie było potrzeby( swoi radni oczywiście klepneli)..polityczna zagrywka i tyle. Łuków ma strefę Miedzyrzec ma i inne małe osady to i Biała metropolia musi mieć..gdzie już lokale pustkami świeca w centrum. A czy trzeba czy nie ...co szkodzi wprowadzić...skoro we Francji nawet mają😀Data dodania komentarza: 12.04.2026, 16:59Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Szlaban na miejskie parkingi w centrumAutor komentarza: Zdzisław 78 latTreść komentarza: Niech Urząd Skarbowy wezwie dziadka i niech udowodni skąd miał pieniądze . Nie duża kwota , pewnie ma emeryturę i pieniądze są legalne ale nie zaszkodzi sprawdzić !!!!!!Data dodania komentarza: 12.04.2026, 15:41Źródło komentarza: Biała Podlaska. Oszust udawał znanego polityka. 84-latek stracił oszczędności życiaAutor komentarza: baumgerTreść komentarza: 10 kwitenia powinni uczcić pamięć osób które zginęły w katastrofie smoleńskiej a nie robić konferencje pod szpitalemData dodania komentarza: 12.04.2026, 09:48Źródło komentarza: "Sytuacja jest niepokojąca" - mówi dyrektor bialskiego szpitala Artur KoziołAutor komentarza: Mało .... zawsze mało ....Treść komentarza: Takie mądre polskie przysłowia . " Chytry dwa razy traci " " Jakby mógł to by gó*no spod siebie zjadł " W Wieku 84 lat chciał się dorabiać . Bo mało , Bo więcej zjem , Bo na tamten świat do trumny to wszystko zabierze . Statystycznie to już powinien dawno nie żyć bo statystyczny mężczyzna w Polsce żyje 74 lata .... więc o 8 lat już ponad normę . Zamiast cieszyć się życiem , wykupić i postawić grobowiec na cmentarzu , przymierzyć i zobaczyć czy trumna wygodna lub gdzieś na wczasy wyjechać on inwestuje bo mu mało .Data dodania komentarza: 11.04.2026, 22:30Źródło komentarza: Biała Podlaska. Oszust udawał znanego polityka. 84-latek stracił oszczędności życiaAutor komentarza: SylwiaTreść komentarza: Dziadek przy kasie, a chciał jeszcze więcej...Data dodania komentarza: 11.04.2026, 14:06Źródło komentarza: Biała Podlaska. Oszust udawał znanego polityka. 84-latek stracił oszczędności życia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama