Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 07:56
Reklama

A może projekt ratownik?

Komenda Powiatowa Policji w Łosicach zachęca samorządy i organizacje do udziału w konkursie na dofinansowanie projektu profilaktycznego. Można uzyskać nawet 75 tys. zł na jedno pożyteczne przedsięwzięcia. Nabór już ruszył.
A może projekt ratownik?

Jak informuje Tomasz Zozula, rzecznik KPP w Łosicach, w poprzedniej edycji tego programu w latach 2007-2015 przy współpracy z policją zrealizowano w Polsce takie nawet przedsięwzięcia, jak budowa miasteczek ruchu drogowego. Organizowano mistrzostwa świata w piłce nożnej dla dzieci z domów dziecka, a więc pieniądze wydano nie tylko na konkursy tematyczne, plakaty, kampanie typu pogadanka na temat szkodliwości używek.

A może tak za te pieniądze w Łosicach dałoby się zatrudniać w przyszłym sezonie ratownika nad zalewem? Projekty z założenia mają dotyczyć przecież bezpieczeństwa w miejscach publicznych, a także przeciwdziałania patologiom i edukacji społeczeństwa.

Programu "Razem Bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka realizuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Do podziału na zgłoszone projekty tylko w tym roku będą 3 miliony zł. Zapowiedziano już kontynuację w roku następnym. Zainteresowane samorządy lub organizacje pozarządowe powinny wysyłać swoje propozycje do urzędu wojewódzkiego. Więcej informacji na temat zasad można znaleźć na stronie www.razembezpieczniej.mswia.gov.pl.

Dodatkowo w tym roku każdy urząd wojewódzki w kraju może przesłać jeden projekt "Dzielnicowy bliżej nas" na kwotę do 50 tys. zł. Nabór w 2016 roku będzie trwał 3 tygodnie, a dofinansowania już we wrześniu zostaną przekazane, po podpisaniu stosownych porozumień lub umów, na konta samorządów lub organizacji pozarządowych, które przedstawiły najlepsze pomysły.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama