Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 06:38
Reklama
Reklama
Reklama
Aż 7 osób straciło prawo jazdy

Podsumowanie długiego weekendu na drogach powiatu łukowskiego

Długi sierpniowy weekend, który dla wielu mieszkańców był okazją do rodzinnych spotkań i krótkiego wypoczynku, dla policjantów oznaczał czas wzmożonej służby. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu, prowadząc kontrole prędkości, trzeźwości i sposobu przewożenia pasażerów.
Podsumowanie długiego weekendu na drogach powiatu łukowskiego
60-letni mieszkaniec miasta, prowadząc swoje volvo z ponad 2 promilami alkoholu we krwi, został zatrzymany przez patrol. Jego pojazd trafił na policyjny parking

Źródło: KPP Łuków

Od czwartkowego popołudnia mundurowi sprawdzili blisko 350 uczestników ruchu drogowego. Ponad 300 z nich popełniło wykroczenia, a prawie 200 kierowało z nadmierną prędkością. Aż 7 osób straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

W ciągu kilku dni na drogach powiatu doszło do 6 kolizji i dwóch wypadków. Na szczęście ich uczestnicy nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Policjanci sprawdzili także stan trzeźwości blisko 600 kierowców. Zatrzymano 10 nietrzeźwych uczestników ruchu – 9 rowerzystów oraz kierowcę samochodu. Najpoważniejszy przypadek odnotowano w piątek przed południem w Łukowie. 60-letni mieszkaniec miasta, prowadząc swoje volvo z ponad 2 promilami alkoholu we krwi, został zatrzymany przez patrol. Jego pojazd trafił na policyjny parking, a mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, do 3 lat pozbawienia wolności oraz przepadek auta.

CZYTAJ TEŻ:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama