Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 czerwca 2026 08:59
Reklama
Reklama
Lubelscy policjanci podsumowują minione dni

Tragiczny bilans długiego długiego weekendu na lokalnych drogach

Miniony długi weekend sierpniowy upłynął pod znakiem wzmożonej pracy policjantów i niestety dramatycznych zdarzeń na drogach województwa lubelskiego. Mimo licznych apeli o rozwagę i zwiększonej liczby patroli, od czwartku do niedzieli doszło do 29 wypadków, w których życie straciły 4 osoby, a 33 zostały ranne. Funkcjonariusze zatrzymali także blisko stu nietrzeźwych kierowców.
Tragiczny bilans długiego długiego weekendu na lokalnych drogach
W niedzielę na terenie całego województwa realizowano działania „Bezpieczny Jednoślad”. Policjanci zwracali uwagę na motocyklistów, motorowerzystów, rowerzystów i użytkowników hulajnóg

Źródło: Policja Lubelska (fb)

Minione dni były okresem wzmożonych działań policji. Funkcjonariusze kontrolowali prędkość, trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Sprawdzali również, czy pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W czwartek przeprowadzono akcję „Prędkość”, koordynowaną przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Jej celem była kontrola przestrzegania przepisów dotyczących ograniczeń prędkości.

W niedzielę z kolei na terenie całego województwa realizowano działania „Bezpieczny Jednoślad”. Policjanci zwracali uwagę na motocyklistów, motorowerzystów, rowerzystów i użytkowników hulajnóg. Sprawdzali stan techniczny jednośladów, ich wyposażenie oraz trzeźwość kierujących, a także reakcje innych uczestników ruchu wobec nich.

Mimo nasilonych kontroli i apeli o rozwagę, bilans czterech dni jest tragiczny. Liczba wypadków i ofiar pokazuje, jak duże zagrożenie wciąż stanowi brawura oraz lekceważenie zasad bezpieczeństwa na drogach.

Pomimo większej liczby policyjnych patroli na drogach i częstszych kontroli, jak również licznych apeli do kierowców o ostrożną jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem od czwartku do niedzieli na drogach województwa lubelskiego doszło do 29 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 4 osoby, a 33 odniosło obrażenia. Podczas kontroli drogowych ujawnionych zostało także 98 nietrzeźwych kierujących, odnotowaliśmy także 187 kolizji drogowych.

CZYTAJ TEŻ:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zenek 18.08.2025 11:41
Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL-bez ewropy dawno bysmy zgineli

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Butik Parkowa 13 – oferta odzieży w rozmiarach 38-60. Unikalne kolekcje dla Twojej sylwetki. Zapraszamy na zakupy przy kawie
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama