- Pomimo pomocy rządowej, nadal są ludzie, których nie stać na zakup jedzenia. Zwracają się do nas o pomoc, a my przekazujemy im paczki żywnościowe i wspomagamy nią przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocą – tłumaczy ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.
O co chodzi w akcji? Podczas dwóch dni w marketach i mniejszych sklepach osiedlowych dyżurować będą wolontariusze Caritas Diecezji Siedleckiej. Poznamy ich po identyfikatorach. Najczęściej są to uczniowie, którzy poświęcają swój czas, aby zbierać do koszy oznaczonych plakatem akcji żywność z długim terminem przydatności. Podczas akcji rozdawać będą ulotki, gdzie wymienione są konkretne brakujące produkty, i zachęcać klientów do włączenia się w tą słuszną inicjatywę.
- Walczymy z głodem, ale też walczymy o solidarność między ludźmi, bo takie akcje otwierają ludzkie serca na potrzeby drugiego człowieka – mówi Marta Próchnicka, która na co dzień pracuje w Centrum Wsparcia Caritas Diecezji Siedleckiej przy ul. Budowlanej 1 w Siedlcach i przyjmuje wnioski o pomoc.
Zbierane będą takie produkty jak: konserwy mięsne i rybne, herbata, słodycze i bakalie, ryż, kasze, płatki śniadaniowe, cukier, mąka, makaron, suszone warzywa strączkowe (fasola, soczewica, groch), puszki z owocami, dżemy, oleje roślinne. Liczy się to, aby miały długi termin ważności oraz były łatwe w przechowywaniu i transporcie.
- Tej akcji nie dałoby się zorganizować bez wolontariuszy, bo poświęcają swój czas i chęć dyżurowania bezpłatnie, biorą udział w transporcie, dystrybucji darów. Są to osoby należące do Szkolnych Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas i dwóch Centrów Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej - w Siedlcach i w Białej Podlaskiej. W zamian proszą o to, czym mogą podzielić się klienci sklepów – a wystarczy tak mało – przynajmniej jeden produkt, a może i więcej, jeśli ktoś może – mówi Beata Prokurat, pracownik Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach.
Zebraną żywność Caritas przekaże mieszkańcom Mazowsza i Lubelszczyzny: seniorom, osobom samotnym, wielodzietnym rodzinom, osobom schorowanym, z niepełnosprawnością i innym, które wymagają takiego rodzaju wsparcia. Dary będą w formie paczek, które można zabrać do domu przed Świętami Bożego Narodzenia. Pozostałe produkty trafią do potrzebujących w ramach pomocy doraźnej w dalszym terminie.

CZYTAJ TEŻ:













![Parczewskie Smaki z Marką Lubelskie [LISTA LAUREATÓW] Parczewskie Smaki z Marką Lubelskie [LISTA LAUREATÓW]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-parczewskie-smaki-z-marka-lubelskie-lista-laureatow-1764579477.png)
![Spowodował śmiertelny wypadek. Uciekł z miejsca zdarzenia [VIDEO] Spowodował śmiertelny wypadek. Uciekł z miejsca zdarzenia [VIDEO]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-spowodowal-smiertelny-wypadek-uciekl-z-miejsca-zdarzenia-1764673560.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze