Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 lipca 2026 01:57
Reklama
Reklama baner reklamowy word biała podlaska
Reklama
Przedstawiciele ZS w Małaszewiczach z piąta lokatą w kraju

Kolejarze z Małaszewicz w polskiej czołówce fachowców! [GALERIA ZDJĘĆ]

W Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Transporcie Kolejowym „Czas na… Kolej!”, drużyna z Małaszewicz w składzie: Szymon Kiryczyński, Maciej Sworczuk, Bartosz Kres i Adam Ojer wywalczyła V miejsce.
Kolejarze z Małaszewicz w polskiej czołówce fachowców! [GALERIA ZDJĘĆ]
W ogólnopolskim turnieju „Czas na… Kolej!”, drużyna uczniów Zespołu Szkół z Małaszewicz wywalczyła V miejsce

Autor: Sz. Kiryczyński

Źródło: ZS w Małaszewiczach

- To ogromny sukces szkoły, uczniów i całej społeczności, a także kolejny dowód na to, że Małaszewicze są jednym z najważniejszych ośrodków kształcenia kolejowego w Polsce. Zespół Szkół w Małaszewiczach był w tegorocznej edycji jedną ze szkół partnerskich turnieju. Oznacza to, że nie tylko wystawił własną drużynę, ale także realnie współtworzył to wyjątkowe wydarzenie – informuje Małgorzata Trębicka-Żuk, nauczycielka ZS w Małaszewiczach, która współprowadziła tegoroczną galę finałową konkursu.

Finał odbył się 1 grudnia w Legnicy. Rywalizowało w nim 12 zespołów wytypowanych z 22 zespołów z terenu całego kraju

- Poziom tegorocznej edycji określono jako bardzo wysoki. Różnice punktowe – zarówno w części pisemnej, jak i praktycznej – były niewielkie, co świadczy o doskonałym przygotowaniu uczestników i ogromnym zaangażowaniu nauczycieli. Drużyna z Małaszewicz świetnie poradziła sobie w wymagającej części pisemnej, a następnie zmierzyła się z wyjątkowo trudnymi zadaniami praktycznymi, obejmującymi m.in.: montaż sprzęgu powietrznego, pomiar elementów taborowych, zestawienie zamka trzpieniowego, kompletację pulpitu kostkowego, pomiar profilu koła, składanie cewki zaworu elektromagnetycznego. Każde z tych zadań wymagało nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim precyzji, logicznego myślenia, współpracy zespołowej i umiejętności praktycznych. Młodzież z Małaszewicz pokazała ogromną dojrzałość techniczną oraz świetne przygotowanie do realnych wyzwań zawodowych – relacjonuje pracę Szymona, Macieja, Bartosza i Adama, Małgorzata Trębicka-Żuk.  Drużynę z Małaszewicz opieką merytoryczną objął Antoni Paszkowski.

Zmagania kolejowych zespołów szkolnych oceniali profesjonaliści: przewodniczący jury: dr hab. inż. Jakub Młyńczak - profesor Politechniki Śląskiej, Wydział Transportu i Inżynierii Lotniczej, dr hab. inż. Grzegorz Zając - profesor Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, Beata Janda - ekspert z PKP Intercity, Czesław Dul z Centrum Kształcenia Kadr Kolejowych, Daniel Trojan oraz Jerzy Gorski z PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., Paweł Kowalski z TABOR Dębica, Katarzyna Szczotka oraz Szymon Ćwirko PMT Linie Kolejowe Sp. z o.o.

- Ostatecznie drużyna Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach zdobyła bardzo wysokie V miejsce w Polsce, ustępując jedynie czterem drużynom, które uzyskały zbliżone wyniki. To powód do ogromnej dumy, tym bardziej że konkurencja była wyjątkowo wyrównana, a o kolejności decydowały często pojedyncze punkty i sekundy. W opinii jury, drużyna z Małaszewicz pokazała modelowe przygotowanie, wysoką kulturę osobistą, techniczną oraz umiejętność pracy zespołowej, co daje jej znakomitą pozycję wyjściową do dalszego rozwoju – podkreśla Trębicka-Żuk.

Dodaje, że na uwagę zasługuje to, ze ZS w Małaszewiczach współorganizował finałowy konkurs, co mówi o pozycji szkoły w środowisku kolejowym. - Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach to nie tylko uczestnik, ale współtwórca krajowej sceny edukacji kolejowej. Szkoła od lat kształci młodzież, która później zasila najważniejsze sektory polskiej kolei – podkreśla przedstawicielka ZS w Małaszewiczach. 

Czytaj też:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Okna Artpol
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Rolnik Treść komentarza: Deszcz potrzebny na uprawy i grzyby . Wam ludzie zawsze żle jak susza do wszyscy krzyczą , że deszczu trzeba a jak popada to , że po co ten deszcz . Typowo polskie . A dotacje z Unii Europejskiej na uprawy coraz mniejsze i kontrole , trzeba coś sadzić bo sprawdzają . Mogliby dotacje dawać nam rolnikom tylko na to , że ziemie mamy bez żadnych upraw . Jak dają 800 + ludziom za darmo to i dotacje pominni z Unii Europejskiej nam dawać bez uprawiania ziemi . Data dodania komentarza: 19.07.2026, 20:50 Źródło komentarza: Kataklizm w Białej Podlaskiej. Blisko 180 interwencji strażaków po potężnej ulewie [FILMIK, ZDJĘCIA] Autor komentarza: Antoni Treść komentarza: masz rację , popiełuszko , kiszczak , swierczewski czy tam pilecki to marni bohaterowie , nie ma co ich zestawiać czy to razem czy każdego z obobna . Najwiekszym bohaterm Polski jest Antoni Macierewicz vel to był zamach tam w Smolensku . Data dodania komentarza: 19.07.2026, 20:01 Źródło komentarza: Al. Riada Haidara rozbłyśnie tysiącem barw Autor komentarza: Buahahahahaha - maniaku, chory maniaku, Treść komentarza: Niespełna rozumu trzeba być żeby zestawiać jako bohaterów Popiełuszkę i Kiszczaka, Świerczewskiego z Pileckim.. Buahahaha Kiszczak bohater.. co za cep ahahaha Data dodania komentarza: 19.07.2026, 12:46 Źródło komentarza: Al. Riada Haidara rozbłyśnie tysiącem barw Autor komentarza: xxxVenloxxx - maniaku, Treść komentarza: Domy jednorodzinne z reguły również są na jakimś osiedlu. Data dodania komentarza: 19.07.2026, 12:44 Źródło komentarza: Al. Riada Haidara rozbłyśnie tysiącem barw Autor komentarza: w120 Treść komentarza: wczoraj 18.07 cena za litr ON w komunalniku była 8.04 zł Data dodania komentarza: 19.07.2026, 12:16 Źródło komentarza: Diesel przebił granicę 7 zł
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama