Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 lipca 2026 02:51
Reklama
Reklama
Reklama
Panowała radosna atmosfera

Kolędy z góralską nutą rozbrzmiały w powiecie bialskim

Nowy Rok w powiecie bialskim rozpoczął się wyjątkowo muzycznie. Wszystko za sprawą zespołu FolkShow Justyna Lubas , którzy 11 stycznia wystąpili z noworocznym koncertem kolęd w Drelowie i Międzyrzecu Podlaskim. Na to niezwykłe muzyczne spotkanie mieszkańców zaprosił starosta bialski Mariusz Filipiuk.
Kolędy z góralską nutą rozbrzmiały w powiecie bialskim
– Kolędy to ważny element naszej tradycji i tożsamości. Cieszę się, że mogliśmy rozpocząć nowy rok w tak pięknej, wspólnotowej atmosferze, przy muzyce, która łączy pokolenia i regiony – podkreślił starosta bialski Mariusz Filipiuk

Autor: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej

Artyści, znani z oryginalnego połączenia muzyki folkowej z wyraźną góralską nutą, zaprezentowali kolędy w świeżych, pełnych energii aranżacjach. Publiczność miała okazję usłyszeć zarówno tradycyjne utwory bożonarodzeniowe, jak i ich nowoczesne interpretacje, które porwały słuchaczy i wprowadziły ciepłą, radosną atmosferę wspólnego kolędowania.

W wydarzeniu wziął udział m.in. starosta bialski Mariusz Filipiuk. Fot. Starostwo Bialskie


 

Pierwszy koncert odbył się w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie, gdzie sala wypełniła się mieszkańcami spragnionymi artystycznych wrażeń. Tego samego dnia muzycy wystąpili również w kościele pw. Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim. Sakralne wnętrze w połączeniu z brzmieniem skrzypiec, basów i charakterystycznego wokalu Justyny Lubas stworzyło wyjątkowy klimat, który na długo pozostanie w pamięci uczestników.


– Kolędy to ważny element naszej tradycji i tożsamości. Cieszę się, że mogliśmy rozpocząć nowy rok w tak pięknej, wspólnotowej atmosferze, przy muzyce, która łączy pokolenia i regiony – podkreślił starosta bialski Mariusz Filipiuk

– Dziękuję artystom za niezwykłe emocje, a mieszkańcom za tak liczne uczestnictwo. Takie wydarzenia pokazują, jak ważna jest kultura w życiu lokalnej społeczności.

Koncert zgromadził liczną publiczność. Fot. Starostwo Bialskie


Noworoczne koncerty zespołu FolkShow Justyna Lubas były nie tylko muzycznym wydarzeniem, ale także okazją do wspólnego przeżywania tradycji i budowania więzi. Drelów i Międzyrzec Podlaski na chwilę stały się miejscami, w których kolęda zabrzmiała na nowo – radośnie, folkowo i z sercem.

 

Noworoczne koncerty zespołu FolkShow Justyna Lubas były nie tylko muzycznym wydarzeniem, ale także okazją do wspólnego przeżywania tradycji i budowania więzi. Fot. Starostwo Bialskie

 

Czytaj też:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Rolnik Treść komentarza: Deszcz potrzebny na uprawy i grzyby . Wam ludzie zawsze żle jak susza do wszyscy krzyczą , że deszczu trzeba a jak popada to , że po co ten deszcz . Typowo polskie . A dotacje z Unii Europejskiej na uprawy coraz mniejsze i kontrole , trzeba coś sadzić bo sprawdzają . Mogliby dotacje dawać nam rolnikom tylko na to , że ziemie mamy bez żadnych upraw . Jak dają 800 + ludziom za darmo to i dotacje pominni z Unii Europejskiej nam dawać bez uprawiania ziemi . Data dodania komentarza: 19.07.2026, 20:50 Źródło komentarza: Kataklizm w Białej Podlaskiej. Blisko 180 interwencji strażaków po potężnej ulewie [FILMIK, ZDJĘCIA] Autor komentarza: Antoni Treść komentarza: masz rację , popiełuszko , kiszczak , swierczewski czy tam pilecki to marni bohaterowie , nie ma co ich zestawiać czy to razem czy każdego z obobna . Najwiekszym bohaterm Polski jest Antoni Macierewicz vel to był zamach tam w Smolensku . Data dodania komentarza: 19.07.2026, 20:01 Źródło komentarza: Al. Riada Haidara rozbłyśnie tysiącem barw Autor komentarza: Buahahahahaha - maniaku, chory maniaku, Treść komentarza: Niespełna rozumu trzeba być żeby zestawiać jako bohaterów Popiełuszkę i Kiszczaka, Świerczewskiego z Pileckim.. Buahahaha Kiszczak bohater.. co za cep ahahaha Data dodania komentarza: 19.07.2026, 12:46 Źródło komentarza: Al. Riada Haidara rozbłyśnie tysiącem barw Autor komentarza: xxxVenloxxx - maniaku, Treść komentarza: Domy jednorodzinne z reguły również są na jakimś osiedlu. Data dodania komentarza: 19.07.2026, 12:44 Źródło komentarza: Al. Riada Haidara rozbłyśnie tysiącem barw Autor komentarza: w120 Treść komentarza: wczoraj 18.07 cena za litr ON w komunalniku była 8.04 zł Data dodania komentarza: 19.07.2026, 12:16 Źródło komentarza: Diesel przebił granicę 7 zł
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama