Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 czerwca 2026 18:17
Reklama
Reklama
Dalej ślisko!

Pogoda na środę. Sprawdź, jaka będzie aura

Środa, 28 stycznia przyniesie w regionie dodatnie temperatury w ciągu dnia, ale nocą i nad ranem znów pojawi się mróz. IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami oraz oblodzeniami. Warunki na drogach i chodnikach mogą być trudne.
Pogoda na środę. Sprawdź, jaka będzie aura
Gruba pokrywa śnieżna wciąż zalega w regionie, choć miejscami zamienia się w niebezpieczne ślizgawki

Źródło: Pexels

IMGW wydał dla powiatów bialskiego, łosickiego, łukowskiego, radzyńskiego i parczewskiego ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniami oraz gęstą mgłą. Alerty obowiązują od godziny 19.00 we wtorek do 9.00 w środę. Synoptycy apelują o ostrożność na drogach i ograniczenie prędkości, zwłaszcza nocą i o poranku.

Czytaj też: Kolizja w Radczu. Toyota wpadła do rowu

W nocy z wtorku na środę (27/28 stycznia) temperatura spadnie do około -1°C, lokalnie do -1.3°C, przy odczuwalnej bliskiej -3°C. Wilgotność osiągnie 95–99 procent, co w połączeniu z zalegającą wilgocią sprzyja powstawaniu oblodzeń. Wiatr słaby, 4–8 km/h, w porywach do 16 km/h. Ciśnienie około 1002–1003 hPa. Miejscami możliwe słabe opady mokrego śniegu lub mżawki oraz gęsta, lokalnie marznąca mgła ograniczająca widzialność poniżej 200 metrów.

Rano około -1°C do 0°C, odczuwalnie -2°C. Wiatr słaby, 3–6 km/h. Ciśnienie około 1002 hPa. W ciągu dnia temperatura wzrośnie do 1–2°C, odczuwalnie w okolicach zera. Zachmurzenie duże, okresami możliwe słabe opady deszczu ze śniegiem lub mżawki. Wiatr umiarkowany, 6–12 km/h. Ciśnienie zacznie powoli spadać do około 1000 hPa. 

Wieczorem temperatura ponownie obniży się do około 0°C, a później do -1°C, odczuwalnie -2°C do -3°C. Wiatr słaby do umiarkowanego, 4–8 km/h. Ciśnienie około 1001–1002 hPa. Istnieje ryzyko ponownego oblodzenia mokrych nawierzchni.

 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Klasyk Treść komentarza: pożeczki i inne drzewa Data dodania komentarza: 20.06.2026, 22:07 Źródło komentarza: Nowe imperium dyni. Jak susza zmienia Lubelszczyznę? Autor komentarza: Ela Treść komentarza: Jaki sukces ? Typ to zakala rodziny z dlugami. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:43 Źródło komentarza: Dominik Szewczyk wywalczył tytuł mistrza Polski w Zalesiu Autor komentarza: żenuła Treść komentarza: Popieram częściowo pana Halickiego i dokładam swoją "cegiełkę" - większość procedury "zrzucono" na zgłaszającego (odpowiednia lokalizacja inwesycji, wycena, etc.). Co mieszkańca obchodzi, czy w tym lub tamtym miejscu, zgodnie z MPZP "NIE WOLNO" wybudować wieżyczki tudzież ambony ornitologicznej? Bo BO schodzi na psy. Instytucja publiczna jak SZKOŁA finansowana przez władzę i składki rodziców oraz darczyńców i firmy zaprzyjaźnione sięga swą "łapą" po jeszcze - bo dyrekcja nieudolnie zarządza finansami. Pff i jeszcze trochę. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 13:04 Źródło komentarza: Biała Podlaska. Budżet Obywatelski coraz mniej obywatelski? Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Wszystko fajnie tylko trzeba znaleźć rozwiązanie dużego ubytku wód gruntowych w Międzyrzecu i pobliskiej okolicy Czy to wina wipaszu czy producentów drobiu pieczarek i świniarnia bo tego w okolicy jest naprawdę dużo setki kurników myślę że w promieniu 10km takich budynków różnego przeznaczenie jest lekko ponad 200 sztuk Jest władza niech się zajmie tym problemem A nie myśleć o inwestycji za kilka baniek na żwirowni jak tam za rok może dwa będzie sadzawka A nie kąpielisko chyba że dla much i ptaków Już poszło 5.5 miliona na stok i co z niego mamy w pewnym czasie pośmiewisko na całą Polskę np w TVN turbo był reportaż 🤣🤣🤣🤣 Data dodania komentarza: 20.06.2026, 07:44 Źródło komentarza: Międzyrzec Podlaski. Do miasta przyjechała Sława Przybylska [GALERIA ZDJĘĆ] Autor komentarza: Dlaczego Lublin ? Treść komentarza: Dlaczego tą sprawą zajmuje się komenda Policji w Lublinie a nie nasza komenda w Białej Podlaskiej ? Co to nasi kryminalni gorsi ? A nasi kryminalni co mają robić .... zajmować się kradzieżą komptów z blokowych piwnic czy snopków zboża z pola ? Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:51 Źródło komentarza: Z OSTATNIEJ CHWILI. Zabójstwo Rosjanina w Białej Podlaskiej. ABW i policja zatrzymały podejrzanego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama