Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 lipca 2026 02:52
Reklama
Reklama
Reklama
Poszkodowany miał liczne urazy ciała

Łomazy. Dostawczak potrącił pieszego. Poszkodowanego zabrał śmigłowiec LPR

W Łomazach, przy ul. Kozłowskiej doszło do potrącenia pieszego przez samochód dostawczy. Na miejsce został wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał poszkodowanego do szpitala.
Łomazy. Dostawczak potrącił pieszego. Poszkodowanego zabrał śmigłowiec LPR
Do wypadku doszło przy ul. Kozłowskiej w Łomazach, poszkodowanego zabrał śmigłowiec LPR

Autor: OSP Rossosz

Wypadek miał miejsce 26 lutego, ok. godz. 19.00 w Łomazach, przy ul. Kozłowskiej. Na miejsce zdarzenia zadysponowano jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej oraz dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej.

- Po przybyciu i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że na drodze powiatowej nr 1072L doszło do potrącenia pieszego, prowadzącego rower, przez samochód dostawczy marki Iveco Daily. Po zderzeniu poszkodowany znajdował się na pobliskim polu, około pięć metrów od krawędzi jezdni, natomiast pojazd zatrzymał się kilkadziesiąt metrów dalej. Potrącony mężczyzna był nieprzytomny, z podejrzeniem urazu kręgosłupa, głowy oraz kończyn górnych i dolnych - informuje mł. kpt. Marek Waszczuk oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Białej Podlaskiej.

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Następnie przekazano ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego.

- Po otrzymaniu informacji o zadysponowaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wyznaczono miejsce do lądowania. Na czas lądowania droga została całkowicie zablokowana. Decyzję o wysłaniu śmigłowca podejmują dyspozytorzy medyczni. Straż pożarna otrzymuje jedynie informację, że śmigłowiec został skierowany na miejsce zdarzenia - wyjaśnia oficer prasowy.

Po zakończeniu działań ratowniczych miejsce przekazano policji, która prowadziła dalsze czynności. Na miejscu pozostał zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomazach, realizując działania pomocnicze.

- Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczegółowe okoliczności wypadku ustala policja - mówi mł. kpt. Marek Waszczuk.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Rolnik Treść komentarza: Deszcz potrzebny na uprawy i grzyby . Wam ludzie zawsze żle jak susza do wszyscy krzyczą , że deszczu trzeba a jak popada to , że po co ten deszcz . Typowo polskie . A dotacje z Unii Europejskiej na uprawy coraz mniejsze i kontrole , trzeba coś sadzić bo sprawdzają . Mogliby dotacje dawać nam rolnikom tylko na to , że ziemie mamy bez żadnych upraw . Jak dają 800 + ludziom za darmo to i dotacje pominni z Unii Europejskiej nam dawać bez uprawiania ziemi . Data dodania komentarza: 19.07.2026, 20:50 Źródło komentarza: Kataklizm w Białej Podlaskiej. Blisko 180 interwencji strażaków po potężnej ulewie [FILMIK, ZDJĘCIA] Autor komentarza: Antoni Treść komentarza: masz rację , popiełuszko , kiszczak , swierczewski czy tam pilecki to marni bohaterowie , nie ma co ich zestawiać czy to razem czy każdego z obobna . Najwiekszym bohaterm Polski jest Antoni Macierewicz vel to był zamach tam w Smolensku . Data dodania komentarza: 19.07.2026, 20:01 Źródło komentarza: Al. Riada Haidara rozbłyśnie tysiącem barw Autor komentarza: Buahahahahaha - maniaku, chory maniaku, Treść komentarza: Niespełna rozumu trzeba być żeby zestawiać jako bohaterów Popiełuszkę i Kiszczaka, Świerczewskiego z Pileckim.. Buahahaha Kiszczak bohater.. co za cep ahahaha Data dodania komentarza: 19.07.2026, 12:46 Źródło komentarza: Al. Riada Haidara rozbłyśnie tysiącem barw Autor komentarza: xxxVenloxxx - maniaku, Treść komentarza: Domy jednorodzinne z reguły również są na jakimś osiedlu. Data dodania komentarza: 19.07.2026, 12:44 Źródło komentarza: Al. Riada Haidara rozbłyśnie tysiącem barw Autor komentarza: w120 Treść komentarza: wczoraj 18.07 cena za litr ON w komunalniku była 8.04 zł Data dodania komentarza: 19.07.2026, 12:16 Źródło komentarza: Diesel przebił granicę 7 zł
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama