niedziela, 5 maja 2024 08:33

Łosice: Bartosz Leszczuk wicemistrzem Polski w trójskoku

Na lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U20 i U23 dwoje wychowanków klubu PUKS "Jedynka" Łosice osiągnęli bardzo dobre wyniki. Bartosz Leszczuk wywalczył wicemistrzostwo Polski w trójskoku, a Elżbieta Jaroszewicz wraz z koleżankami z grupy zajęła 7 miejsce w sztafecie 4x400m.

We Włocławku  w dniach 23-25 czerwca odbyły się 72 Mistrzostwa Polski U20 w lekkiej atletyce, zaś w dniach 30 czerwca –  1 lipca w Sieradzu 35 PZLA Mistrzostwa Polski U23. Dzięki współpracy z AZS UMCS Lublin wystartowali w nich także wychowankowie klubu PUKS "Jedynka" Łosice: Bartosz Leszczuk U20 i Elżbieta Jaroszewicz U23.– Bartek wystartował w dwóch konkurencjach – skoku w dal i w trójskoku - opowiada o starcie w mistrzostwach swojego podopiecznego, trener Marek Szanaiawski. – W finałowym konkursie skoku w dal zajął 10 miejsce, jednak nie złożyliśmy broni.

Drugą zawodniczką PUKS "Jedynka" Łosice, która wystartowała w Mistrzostwach Polski w kategorii U23 była Elżbieta Jaroszewicz. – Ela swój start na Mistrzostwach Polski U23 zaczęła od biegu na 400m. Niestety nie zaliczy go do udanego – relacjonował trener Michał Woliński - Kilka błędów spowodowało, że uzyskany czas nie satysfakcjonował ani Eli, ani mnie. Następnego dnia Mistrzostw odbyły się finały sztafet 4x400m kobiet. Ela miała pobiec ostatnią zmianę i walczyć o jak najlepszy czas na mecie. I te założenia zrealizowała w 100%. Jako najmłodsza w sztafecie nie oddała pola starszym rywalkom odpierając ich ataki i wraz z koleżankami wywalczyła 7. miejsce w Mistrzostwach Polski U23 – podkreślił dumny z postawy sportowej i osiągnięć Michał Woliński.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym JUBILEUSZOWYM numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 29/2018