Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 1 lipca 2022 00:42
Reklama

Pasje

To oni tworzą kulturę naszego regionu. Otrzymali nagrody i wyróżnienia
To oni tworzą kulturę naszego regionu. Otrzymali nagrody i wyróżnienia

Za nami Dzień Działacza Kultury. To jedno z najważniejszych wydarzeń w roku, kiedy wyróżnienia i nagrody dostają ci, którzy dbają o rozwój kultury w naszym regionie. Są organizatorami wielu ciekawych inicjatyw, laureatami konkursów oraz dbają, by mieszkańcy na co dzień i od święta mieli kontakt z przeróżnymi dziedzinami sztuki, ale też historią południowego Podlasia. Nie inaczej było i tym razem. Podczas uroczystej gali w Konstantynowie wręczono nagrody Bialskie Talenty 2021 oraz Nagrody Kultury Powiatu Bialskiego im. Józefa Ignacego Kraszewskiego. Wyróżniona została też wieloletnia dyrektor wisznickiej biblioteki – Alina Maniowiec – oraz samorząd przyjazny kulturze.

26.06.2022 15:00
Wielkie święto kultury ludowej. 30-lecie zespołu i kapeli "Podlasiacy"
Wielkie święto kultury ludowej. 30-lecie zespołu i kapeli "Podlasiacy"

Już niebawem swoje święto będą obchodziły Zespół Pieśni i Tańca „Podlasiacy” oraz Kapela Ludowa „Podlasiacy”. Grają, tańczą i śpiewają już od 30 lat!

24.06.2022 12:30
Aleksandra Semeryło z brązowym medalem mistrzostw Polski!
Aleksandra Semeryło z brązowym medalem mistrzostw Polski!

Sukcesem swój udział w Mistrzostwach Polski w Ujeżdżeniu zakończyła Aleksandra Semeryło. Zawodniczka, na co dzień trenująca w stajni For Pleasure zdobyła wraz ze swoim koniem Conversano brązowy medal! Gratulujemy!

24.06.2022 10:41
KGW "Ruskowianki" z wygraną i szansą na nagrodę "Perła 2022"!
KGW "Ruskowianki" z wygraną i szansą na nagrodę "Perła 2022"!

Pasztet z wątróbek z żurawiną, ciasto drożdżowe z dynią i kruszonką kluseczki z gruszczanką i maczanką oraz fusie z klopsem szczawiowym, to tylko niektóre z dań przygotowanych przez gospodynie z terenu powiatu na konkurs pn. „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Miejscowe specjały zebrały laury i wyróżnienia w każdej z kategorii konkursu, a danie przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Ruskowie „Ruskowianki” nie tylko wygrało w kategorii gastronomia, ale zostało również nominowane do nagrody „Perła 2022”.

19.06.2022 09:44
Niesamowita gala tańca! Na scenie pojawiło się 70 tancerzy
Niesamowita gala tańca! Na scenie pojawiło się 70 tancerzy

70 tancerzy w różnym wieku, turniej tańca oraz prawie 40 zachwycających choreografii w kilku tanecznych stylach – tak wyglądała niezwykła gala tańca. W ten sposób artystyczny rok podsumowało Dance Academy Studio, które w minionych miesiącach na swoim koncie zapisało kolejne sukcesy!

17.06.2022 13:22
Niezwykły projekt „Piksela”. Ożywili ogrody Albiczuka!
Niezwykły projekt „Piksela”. Ożywili ogrody Albiczuka!

Pod okiem instruktor Lilli Wielgan-Michaluk dzieci i młodzież rozwijają swoją kreatywność i umiejętności. Co chwilę słyszymy o ich kolejnych sukcesach. W zeszłym roku młodzi artyści realizowali projekt, dotyczący twórczości Bazylego Albiczuka, a prace które dzięki temu powstały zdobyły szereg nagród i wyróżnień oraz spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem publiczności. W tym roku mają szansę na kolejne laury! Instruktor i podopieczni Piksela opowiadają nam wszystko o tym niezwykłym przedsięwzięciu.

05.06.2022 11:08
Koncerty ukraińskich artystów. Wystąpią w Bordziłówce, Radzyniu i Świerżach
Koncerty ukraińskich artystów. Wystąpią w Bordziłówce, Radzyniu i Świerżach

Już niebawem w klimatycznych miejscach na mapie naszego regionu czekają nas wyjątkowe koncerty. Będą to kameralne, prawdziwe spotkania z ludźmi, muzyką i życiem. Na pięknym terenie tuż nad brzegiem rzeki Zielawy oraz w radzyńskim pubie "Warszawska 34" zagości Mariya Jonh, nazywana ukraińskim dzieckiem Patti Smith, Nirvany i Oasis. Natomiast w Świerżach zagra ukraiński muzyk, multiinstrumentalista Postman.

13.04.2022 14:28
Spotkanie z tradycją wielkanocną w Żerocinie
Spotkanie z tradycją wielkanocną w Żerocinie

W Niedzielę Palmową w Żerocinie odbyło się coroczne spotkanie z tradycją wielkanocną. Był przegląd pieśni wielkopostnych, konkursy na palmę i pisankę oraz świąteczny kiermasz.

12.04.2022 14:00
Wyjątkowy konkurs fotograficzny. By upamiętnić Adama Trochimiuka
Wyjątkowy konkurs fotograficzny. By upamiętnić Adama Trochimiuka

6 kwietnia minęła pierwsza rocznica śmierci Adama Trochimiuka, wieloletniego fotoreportera Słowa Podlasia i prawdziwego kronikarza południowego Podlasia, który za pomocą aparatu przez dekady dokumentował najważniejsze wydarzenia i osoby w naszym regionie. By uczcić jego pamięć Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego i Fotoklub Podlaski organizują konkurs fotograficzny jego imienia.

11.04.2022 13:15
Agnieszka Panasiuk wydaje kolejną książkę! Premiera już w maju
Agnieszka Panasiuk wydaje kolejną książkę! Premiera już w maju

Już w maju ukaże się kolejna książka bialczanki Agnieszki Panasiuk. Tym razem pisarka w publikacji pt. „Ścieżki Elizy” przeniesie nas na południowe Podlasie lat 30. XIX wieku. Jej wcześniejsze powieści „Podróże serc” oraz trylogia „Na Podlasiu – Antonia, Cecylia, Aleksandra” spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem czytelników i doczekały się dodruków. Miło nam poinformować, że Słowo Podlasia ponownie objęło patronatem medialnym książkę bialskiej pisarki.

08.04.2022 17:30
Premiera singla Teresy Czekaj. Posłuchaj „Widoków jak sen”
Premiera singla Teresy Czekaj. Posłuchaj „Widoków jak sen”

Teresa Czekaj to kobieta wielu talentów. Śpiewa, tańczy, a wielokrotnie mogliśmy ją zobaczyć również na deskach różnych teatrów oraz na małym i dużym ekranie. A właśnie dziś jest premiera jej singla „Widoki jak sen”. Do utworu powstał też klip. Koniecznie posłuchajcie i obejrzyjcie!

08.04.2022 15:54
Klaudiusz Balcerzak najlepszy w Polsce! Gratulujemy
Klaudiusz Balcerzak najlepszy w Polsce! Gratulujemy

Uczeń Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach Klaudiusz Balcerzak zwyciężył w ogólnopolskim konkursie o tematyce innowacji w kolejnictwie. Jego pomysł, dotyczący automatycznego wykrywania pożaru w lokomotywie, komisja konkursowa uznała za najlepszy. Jak przyznaje laureat, podczas pracy nad projektem, postanowił połączyć dwie swoje pasje – pożarnictwo i kolejnictwo. Gratulujemy sukcesu!

29.03.2022 16:30    4
Łosice: Spisał historię "Pomorzaków"
Łosice: Spisał historię "Pomorzaków"

Dwa lata trwała praca nad książką pt. „Pomorzaki” na ziemi łosickiej w latach 1939-1945, której autorem jest Marian Czmoch. Rezultaty podjętych przez regionalistę trudów można było ocenić 17 marca, podczas spotkania autorskiego połączonego z promocją nowego wydawnictwa. Słowo Podlasia sprawowało nad nim patronat medialny.

27.03.2022 08:35    2
Stefan Zemke – leśnik w mundurze zza „żelaznej granicy”
Stefan Zemke – leśnik w mundurze zza „żelaznej granicy”

Wychował się w polskim, patriotycznym domu na wsi, ukończył prestiżową szkołę leśną. Jako leśnik pracował na Wileńszczyźnie, już w wolnej Polsce, gdzie poczuł jakim autorytetem społeczeństwo darzyło leśnika. Okres wojny to z kolei czas walki i zesłania. Najpierw walczył w Armii Andersa. Potem zasilił szeregi formującej się I Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, bo tylko tą drogą mógł wrócić do kraju.

26.03.2022 15:00
Pisarz z pasją do podróży
Pisarz z pasją do podróży

Jacek Daniluk z Białej Podlaskiej z wykształcenia jest inżynierem telekomunikacji, na co dzień prowadzi własną firmę w branży okiennej. W wolnym czasie pisze wiersze, w tym popularne książki dla dzieci oraz podróżuje. Ma na koncie kilkanaście publikacji, które promował wśród Polonii, w różnych częściach Europy. Ze względu na swoje zamiłowanie do wypraw odwiedził już ponad pięćdziesiąt państw, w tym Islandię, Jordanię, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kazachstan czy Meksyk.

05.03.2022 08:28    1
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WoloreTreść komentarza: Co za kitData dodania komentarza: 30.06.2022, 23:19Źródło komentarza: Miej energię ze słońca w zasięgu ręki z firmą PVTIMAutor komentarza: kibicTreść komentarza: Tomasz Nieścieruk, wielki szacun ! I powodzenia !Data dodania komentarza: 30.06.2022, 20:05Źródło komentarza: Tomasz Nieścieruk odchodzi z Podlasia Biała PodlaskaAutor komentarza: wioTreść komentarza: hm , coś tu nie tak. Drzewo to wciąż najtańsze paliwo. Tylko zapewne nie ma zapewnionych kierunków dostaw. Rosja już nam nie da, a zieloni Puszczy Białowieskiej nie dadzą wyciąć. Może jak będzie budowana autostrada to z wycinki pod pas drogowy coś się skombinuje. 48 tysięcy ton rocznie to sporo - a gdzie to trzymać ? Tak mniej więcej jeden kubik waży od 600 do 800 kg w zależności od rodzaju drzewa. Powiedzmy średnio 700 kg . To mniej więcej wychodzi 68500 kubików czyli klocków 1m/1m/1m . A Biała ma taki magazyn ? Gdzieś to trzeba sezonować bo niesezonowane nie spełni znów parametrów ekologicznych. Chyba inwestycja logistycznie źle zaprojektowana, pewnie stąd to cba. Oj widać nie tylko bialskie spółdzielnie się czepiają PECu. Problem jest głębszy bo kto będzie w Białej grzał. Nie ma alternatywy !!! PEC musi istnieć i musi grzać. Dlatego powiem tak : " dajcie PECOWI spokój aż do chwili gdy kaloryfery będą zimne. Potem nie będzie potrzebne CBA. ludzie sami z widłami pójdą na ul. Pokoju. Dajcie im spokój bo zagrożenie zimnymi mieszkaniami jest realne.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 14:24Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: Ja...Treść komentarza: Odejmij sobie od wypłaty pięknisiu .Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:22Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Radzę autorowi tekstu lepiej sprawdzać miejscowość o której pisze a nie wprowadzać czytelników w błąd. Wyżej wymieniony wypadek miał miejsce w Dubicy Dolnej a nie jak autor tekstu pisze Polubiczach wiejskich.Data dodania komentarza: 29.06.2022, 21:20Źródło komentarza: Jeden samochód na drzewie, drugi w polu. Dwie osoby w szpitaluAutor komentarza: haniaaTreść komentarza: Ja osobiście nie mam łuszczycy ale wie czym ta choroba jest mąż ma. Miał bardzo dużo stresu w pewnym okresie w życiu i dopadła go ! konsekwencje nerwów wypełzły na skórę - pojawiły się wstrętne łuski na kościach ramion i łokci.Przez długi czas przetestowaliśmy już wiele produktów też niestety sterydów aby zwalczyć paskudztwo bywało lepiej i gorzej . Śledziliśmy każde forum aby dowiedzieć się jak inni sobie radzą z wyleczeniem tego paskudztwa próbowaliśmy myślałam już wszystkiego jednak nie. w internecie na jednym z forum wyczytałem pozytywną opinie na temat stosowaniamaści konopnej z olejem konopnym 24% Retter , kąpieli soli morza martwego z olejem konopnym Palacio i MSM czyli siarki organicznej. Zrobiliśmy tak jak ta osoba opisywała . Rano i wieczorem, aż do całkowitego wchłonięcia smarowałam ręce i łokcie męża. Kąpiel z tą solą Palacio, plus 2 kapsułki tej siarki organicznej do kąpieli . Jedną kapsułkę MSM przed snem. Na noc łokcie i ramiona owijaliśmy folią spożywczą około tygodnia trwało aż wszystko zaczęło znikać !! wypróbujcie ten sposób nam się udało więc wierzę że wam też pomoże a ps. ułatwię wam zadanie te wszystkie produkty dostaliśmy w jednym sklepie w Poznaniu w Konopnej Farmacji tu ich sklep online https://konopiafarmacja.pl/ tu też macie pewność że kupicie ta oryginalna maść konopna Retter 24% z hologramem na wieczku i tej maści szukajcie bo ta bez tego napisu nie będzie niestety tym samym :(Data dodania komentarza: 29.06.2022, 20:19Źródło komentarza: Łuszczyca głowy – przyczyny, objawy, leczenie
Reklama