Służby wpadły na trop 31-letniego mieszkańca powiatu radzyńskiego tuż przed weekendem. Z uzyskanych informacji wynikało, że mężczyzna może przechowywać w swoim miejscu zamieszkania znaczne ilości zakazanych substancji. Podczas przeszukania posesji kluczową rolę odegrał pies służbowy Straży Granicznej, wyszkolony do wykrywania zapachu narkotyków, który bezbłędnie wskazał miejsca ukrycia kontrabandy.
Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli prawdziwy arsenał środków odurzających i psychotropowych. Wśród przejętych substancji znalazły się worki z mefedronem i amfetaminą, marihuana, kapsułki oraz nasączone substancją MDMA plastry. Uwagę mundurowych zwróciły także słoiki z suszonymi grzybami zawierającymi substancje zabronione. Oprócz narkotyków w domu 31-latka znaleziono papierosy bez polskich znaków akcyzy, wagi elektroniczne oraz gotówkę.
Z wyliczeń śledczych wynika, że zabezpieczone środki wystarczyłyby do sporządzenia ponad 14 tysięcy porcji dealerskich. Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do prokuratury w Radzyniu Podlaskim, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące udziału w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowych i odurzających. Decyzją sądu 31-latek trafił już do tymczasowego aresztu, a za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Decyzja Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim o zastosowaniu tymczasowego aresztowania była odpowiedzią na wspólny wniosek policji oraz prokuratury. Śledczy postawili 31-latkowi zarzuty dotyczące udziału w obrocie nie tylko znaczną ilością substancji psychotropowych i odurzających, ale również nowych substancji psychoaktywnych.
CZYTAJ TEŻ:
![Narkotykowy arsenał w powiecie radzyńskim [WIDEO, ZDJĘCIA] Narkotykowy arsenał w powiecie radzyńskim [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/xl-narkotykowy-arsenal-w-powiecie-radzynskim-zdjecia-1774349860.jpg)

![Biała Podlaska. "To był szczęśliwy dzień!" - mówi poeta Grzegorz Szupiluk [GALERIA ZDJĘĆ] Biała Podlaska. "To był szczęśliwy dzień!" - mówi poeta Grzegorz Szupiluk [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-biala-podlaska-to-byl-szczesliwy-dzien-mowi-poeta-grzegorz-szupiluk-1774271160.jpg)
![Międzyrzec Podlaski. ZSE zaprosił na Dzień Otwarty [GALERIA ZDJĘĆ] Międzyrzec Podlaski. ZSE zaprosił na Dzień Otwarty [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-miedzyrzec-podlaski-zse-zaprosil-na-dzien-otwarty-1774349126.jpg)
![Biała Podlaska. Duże zainteresowanie „Inką” [ZDJĘCIA] Biała Podlaska. Duże zainteresowanie „Inką” [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-biala-podlaska-duze-zainteresowanie-inka-1774266389.jpg)




![Biała Podlaska. Odeszli do wieczności [22-03-2026] Biała Podlaska. Odeszli do wieczności [22-03-2026]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-biala-podlaska-odeszli-do-wiecznosci-22-03-2026-1774176098.jpg)

![Gmina Biała Podlaska. Znakomita zabawa na festynie [GALERIA ZDJĘĆ] Gmina Biała Podlaska. Znakomita zabawa na festynie [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-gmina-biala-podlaska-znakomita-zabawa-na-festynie-galeria-zdjec-1774112017.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze