Wernisaż odbędzie się 18 kwietnia, o godz. 17:00 w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Wisznicach.
Jak wskazuje GOK w Wisznicach, prezentowana wystawa jest formą rozważań nad kondycją człowieka i jego duchowości w na wskroś zbadanym, poznanym świecie. Utwory budowane w głównej mierze na zasadzie kontrastów, zarówno przez środki wyrazu plastycznego, badają jego relację z otoczeniem poprzez umieszczenie bohaterów prac w często obojętnej wobec nich scenerii, gdzie mają za zadanie odnaleźć się w pełnym sprzeczności środowisku - zrozumieć, czy ich otoczenie jest pro, czy anty ludzkie, a może wręcz obojętne, czy dominantą jest mrok, czy światło.
Paweł Sobczak urodził się 17 czerwca 1995 r. w Białej Podlaskiej. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi w latach 2014 - 2020. Uzyskał tytuł magistra Sztuk Pięknych w Pracowni Technik Wklęsłodrukowych prowadzonej przez dr hab. Alicję Habisiak - Matczak. Zajmuje się grafiką, malarstwem wielkoformatowym, rysunkiem. Ma na koncie kilka wystaw indywidualnych i kilkadziesiąt zbiorowych. Jest zdobywcą III nagrody w konkursie graficznym im. Jana Feliksa Piwarskiego organizowanym przez BUW w 2018 r. Zdobył wyróżnienie w 8. Międzynarodowym Konkursie na Rysunek im. M. E. Andriollego.
Weronika Kobus urodziła się 17 stycznia 1998 roku w Łodzi, swoją edukację artystyczną rozpoczęła w Liceum Plastycznym im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi, na specjalizacji projektowanie ubioru. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, gdzie w 2024 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku malarstwo. Jest uczestniczką wielu wystaw zbiorowych.
Czytaj też:




![„Bezpieczeństwo i pasja”. Pierwszoklasiści z łosickiej „Jedynki” poznali zawód policjanta [ZDJĘCIA] „Bezpieczeństwo i pasja”. Pierwszoklasiści z łosickiej „Jedynki” poznali zawód policjanta [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-bezpieczenstwo-i-pasja-pierwszoklasisci-z-losickiej-jedynki-poznali-zawod-policjanta-zdjecia-1774439275.jpg)
![Węgierskie klimaty zagościły w Radzyniu Podlaskim [GALERIA ZDJĘĆ] Węgierskie klimaty zagościły w Radzyniu Podlaskim [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-wegierskie-klimaty-zagoscily-w-radzyniu-podlaskim-zdjecia-1774437376.jpg)





![Biała Podlaska. Duże zainteresowanie „Inką” [ZDJĘCIA] Biała Podlaska. Duże zainteresowanie „Inką” [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-biala-podlaska-duze-zainteresowanie-inka-1774266389.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze