- Co roku jesteśmy zaskakiwani skalą zaangażowania w głosowanie. W tym roku po raz pierwszy zdecydowaliśmy się „uszczelnić” system poprzez weryfikację mailową. Spodziewaliśmy się, że może to być pewna bariera, natomiast mimo tego internauci głosowali codziennie na swoje szpitale. Do głosowania zakwalifikowano 25 szpitali – po 5 z każdego regionu Polski, wyłonionych wcześniej spośród ponad 600 zgłoszeń. Rywalizacja była zacięta od pierwszych dni kampanii, a wyniki zmieniały się dynamicznie niemal do samego końca – informuje Aneta Mostowiec, rzecznik radzyńskiej mleczarni.
Na wyłonione do głosowania podmioty lecznicze internauci głosowali do 27 marca. - Otrzymywaliśmy telefony od osób zaangażowanych w akcję, często pracowników szpitali. Opowiadały, jak mobilizują do głosowania całe społeczności. W akcję włączali się mieszkańcy miast i powiatów, a także różne środowiska, rodzice, młodzież, personel medyczny, ale również wojsko czy straż graniczna. To pokazuje, jak bardzo ta idea jednoczy ludzi - dodaje Mostowiec.
Finalnie serenadowe kąciki powstaną w:
Region północny: Mrągowo Szpital Mrągowski im. Michała Kajki
Region wschodni: Chełm Samodzielny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny oraz Augustów Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej – dodatkowa nagroda
Region centralny: Garwolin SP ZOZ w Garwolinie
Region południowy: Nowy Targ Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II
Region zachodni: Piła Szpital Specjalistyczny im. Stanisława Staszica
- Dodatkowo Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek i marka Serenada postanowiły dołożyć dodatkowy „Serenadowy kącik zabaw” dla szpitala w Augustowie, który nie zwyciężył w swoim regionie, natomiast zanotował drugi najwyższy wynik głosów w naszej akcji. Taka mobilizacja musiała więc zostać nagrodzona – wyjaśnia Aneta Mostowiec i zapowiada, że już wkrótce ruszy w placówkach tworzenie kącików w kolorach Serenady, dla najmłodszych pacjentów.
Inicjatywa trwa od 2018 roku. Każda kolejna edycja, to większa liczba zgłoszeń. Do tegorocznej edycji tworzenia kącików wpłynęło ponad 600 zgłoszeń. - Akcja „Serenada dla dzieci” odpowiada na realną potrzebę tworzenia w placówkach medycznych miejsc, w których dzieci mogą choć na chwilę zapomnieć o chorobie, stresie i oczekiwaniu na wizytę. To także projekt, który jednoczy lokalne i ponadlokalne społeczności z myślą o najmłodszych – wskazuje rzecznik SM Spomlek.
Czytaj też:


![Powalczą o finał w Lublinie [WYNIKI] Powalczą o finał w Lublinie [WYNIKI]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-oni-wiedza-najwiecej-o-wiedzy-pozarniczej-powalcza-o-final-w-lublinie-wyniki-1775032573.jpg)








![Czołowe zderzenie na DW 812. Kierowca uwięziony w aucie [ZDJĘCIA] Czołowe zderzenie na DW 812. Kierowca uwięziony w aucie [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-czolowe-zderzenie-na-dw-812-kierowca-uwieziony-w-aucie-zdjecia-1774942008.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze