Jak wynika z najnowszych doniesień, przejazd trasą w kierunku Lublina jest obecnie utrudniony ze względu na poważne zanieczyszczenie asfaltu.
Trzysta metrów zagrożenia na zakręcie
Niebezpieczna sytuacja ma miejsce dokładnie na wysokości 155. kilometra drogi krajowej nr 17 w Izbicy. Na znajdującym się tam zakręcie w kierunku Lublina powstała rozległa plama oleju. Według wstępnych szacunków służb śliska substancja rozciąga się na odcinku aż 300 metrów. Takie warunki, w połączeniu z krzywizną jezdni, stanowią poważne niebezpieczeństwo – łatwiej w tym miejscu o poślizg i utratę panowania nad kierownicą.
Policja zabezpiecza teren i apeluje do kierowców
Miejsce zdarzenia zostało już odpowiednio zabezpieczone przez pracujących tam policjantów. Mundurowi będą nadzorować ruch na tym odcinku do momentu, aż wezwane służby drogowe całkowicie zneutralizują zagrożenie i usuną olej z jezdni.
Dla zmotoryzowanych oznacza to konieczność zachowania szczególnej ostrożności. Funkcjonariusze zwracają się do podróżujących tą trasą z jasnym komunikatem:
- Apelujemy o zmniejszenie prędkości, zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzających pojazdów oraz stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy.
Wszelkie informacje o utrudnieniach warto przekazywać znajomym i bliskim, którzy mogą znajdować się w trasie.
Czytaj też:

Napisz komentarz
Komentarze