Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 17 sierpnia 2026 15:37
Reklama
Reklama
Reklama
Załamanie pogody

Pogoda na wtorek. Sprawdź, jaka będzie aura

We wtorek, 18 sierpnia, mieszkańców oraz mieszkanki całego regionu czeka gwałtowna zmiana aury. Po ciepłym poniedziałku nadejdzie wyraźne ochłodzenie połączone z ulewnym deszczem, burzami oraz silnym wiatrem.
Pogoda na wtorek. Sprawdź, jaka będzie aura
Po nocnych burzach i ulewach czeka nas chłodny dzień z temperaturą poniżej 20°C i porywistym wiatrem

Źródło: Pexels

Dla powiatów bialskiego, łosickiego, radzyńskiego, parczewskiego i łukowskiego wydano ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami. Obowiązuje ono od poniedziałku od godziny 22:00 do wtorku do godziny 9:00 rano. Synoptycy prognozują opady o natężeniu umiarkowanym i silnym od 30 do 40 mm, a punktowo nawet do 60 mm, z porywami wiatru do 70 km/h oraz możliwym gradem.

W nocy z poniedziałku na wtorek temperatura spadnie z 18,5°C o północy do 15°C o godzinie 6:00 rano. Nad ranem, przy porywach wiatru sięgających 45–55 km/h, temperatura odczuwalna obniży się do zaledwie 9–11°C.

W ciągu dnia utrzyma się duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura będzie znacznie niższa niż w poprzednich dniach – maksymalne wartości słupki rtęci osiągną około godziny 14:00, wskazując zaledwie 19,6°C. Przez silniejsze porywy wiatru dochodzące do 41 km/h temperatura odczuwalna w najcieplejszym momencie dnia wyniesie około 15–16°C.

Wieczorem opady zaczną stopniowo zanikać. O godzinie 20:00 termometry wskażą 15,3°C, a przed północą temperatura spadnie do 14,7°C. Ciśnienie atmosferyczne w ciągu doby będzie stopniowo rosnąć z poziomu 1002 hPa rano do 1008 hPa w nocy.

 

Czytaj też:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Bricomarche
Reklama kalorycznyekogroszek.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama