Na olimpiadę do Kluszkowic jeżdżą od kilku lat. Namówił ich do tego Daniel Buc, kapitan drużyny. – Kilka lat temu znalazłem ogłoszenie o takich zawodach, w internecie. Skrzyknąłem kolegów z jednostki OSP w Kąkolewnicy i pojechaliśmy. Tam się zaczęło – wspomina Daniel. Zawody w górskim terenie mają charakter ogólnopolskiej olimpiady organizowanej przez OSP i dla OSP. – Nasz pierwszy wyjazd zakończyliśmy na 9 miejscu. Później byliśmy na 5 pozycji, a teraz wskoczyliśmy na podium – mówi kapitan.
Kąkolewniccy ochotnicy stratowali w kategorii mix. W pięcioosobowej drużynie znalazło się trzech druhów : Daniel Buc, Marcin Buc, Kamil Chud i dwie druhny: Matra Wysokińska i Natalia Kot. Wykazać się musieli niezwykłą sprawnością fizyczną, bo do pokonania był tor przeszkód w górskim terenie, zadania związane z pomocą medyczną poszkodowanym, zadania bojowe z zakresu rzemiosła strażackiego.
Cały artykuł przeczytacie w jutrzejszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 38


![Pożar zniszczył stolarnię w Łobaczewie Małym. Trwa zbiórka [ZDJĘCIA] łobaczew mały zbiórka pożar warsztatu pomoc](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-pozar-zniszczyl-stolarnie-w-lobaczewie-malym-trwa-zbiorka-zdjecia-1770032834.jpg)
![Publiczność śpiewała z wokalistami [GALERIA ZDJĘĆ] Publiczność śpiewała z wokalistami [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-publicznosc-spiewala-z-wokalistami-galeria-zdjec-1769776464.jpg)








![Biała Podlaska. Wyjątkowy czas na 100 dni przed maturą [GALERIA ZDJĘĆ] Biała Podlaska. Wyjątkowy czas na 100 dni przed maturą [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-biala-podlaska-wyjatkowy-czas-na-100-dni-przed-matura-galeria-zdjec-1770029890.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze