Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 9 maja 2024 01:47
Reklama
Reklama Baner reklamowy - warsztat samochodowy - pogotowie

Biała Podlaska: Zwariowani na punkcie kultury

Kolejni uczniowie z bialskiego "Ekonomika" poszerzali swą wiedzę i integrowali się z kolegami z różnych stron Europy podczas zagranicznego wyjazdu. Tym razem młodzież odwiedziła stolicę Hiszpanii.
Biała Podlaska: Zwariowani na punkcie kultury

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1: Weronika Semeniuk, Dorota Mitura, Eryk Sidoruk, Jakub Joszczuk, Przemysław Skoczeń pod opieką nauczycielki j.angielskiego Katarzyny Kossowskiej wzięli udział w projekcie Erasmus+ "Mad for Culture" w Madrycie. W dniach 19-23 listopada odwiedzili stolicę Hiszpanii, gdzie integrowali się z młodzieżą z 7 różnych państw Europy. Celem projektu było odkrywanie dziedzictwa kulturowego oraz rozwijanie umiejętności z języka angielskiego. Zwiedzanie stolicy Hiszpanii połączone zostało z grami terenowymi, podczas których młodzi ludzie uczyli się współpracy w grupie, komunikacji i wzajemnego szacunku.

Podczas pobytu uczestnicy projektu prezentowali swoje kraje, przygotowywali tradycyjne posiłki, zapoznawali innych z rodzimymi tradycjami, kulturą, zwyczajami oraz muzyką. Czas spędzony w Madrycie, choć krótki, był niezwykle wartościowy i intensywny. Młodzież wróciła bogatsza o nowe umiejętności, doświadczenia i znajomości. – Wspaniała atmosfera towarzyszyła całemu wyjazdowi. Pomimo różnic wiekowych wszyscy świetnie się dogadywaliśmy. Rozpoczęłam mnóstwo nowych znajomości, które mam nadzieję przetrwają jak najdłużej. Osobiście wyjazd był dla mnie dużym wydarzeniem, bo to moja pierwsza zagraniczna podróż, pierwszy lot samolotem, dlatego na pewno na długo to zapamiętam – z uśmiechem opowiada Weronika Semeniuk, uczennica klasy 4h biorąca udział w projekcie. Przyznaje, że oprócz przyjaznej atmosfery najbardziej spodobała jej się architektura Madrytu. – Nasza młodzież wyjeżdża średnio raz w miesiącu. Mamy wielu nauczycieli zaangażowanych w organizację podobnych wyjazdów. Uważam, że to dla uczniów świetny sposób na rozwijanie umiejętności społecznych, naukę języka angielskiego, przełamywanie barier komunikacyjnych, poznawanie kultury innych krajów oraz integrację z młodzieżą z różnych państw Europy. Przygotowania nie są łatwe, bo do wypełnienia jest mnóstwo formalności, ale naprawdę warto poświęcić ten czas – wyjaśnia Katarzyna Kossowka. Wyjazdy uczniów finansowane są często w całości z programów unijnych. – Oczywiście zawsze możemy też liczyć na pomoc dyrektora szkoły, który chętnie wspiera każdą naszą inicjatywę – dodaje nauczycielka.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama