Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 czerwca 2026 13:09
Reklama
Reklama

Biała Podlaska: Miasto może stracić miliony

Przedłużający się strajk nauczycieli stawia pod znakiem zapytania nie tylko to, czy matury się odbędą, zakłóca również realizację projektów finansowanych z pieniędzy Unii Europejskiej. Fakt, iż zajęcia nie zostaną odpracowane na czas, może bowiem doprowadzić nawet do konieczności zwrócenia funduszy przez samorządy. A nie są to małe kwoty, gdyż przekraczają nawet 3 mln zł.
Biała Podlaska: Miasto może stracić miliony

Iwona Nakielska, dyrektor Departamentu Zarządzania Regionalnego Programu Operacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie podkreśla, iż poziom realizacji projektu jest każdorazowo oceniany. - Jeżeli beneficjent nie zdołał zrealizować tych celów w 100 procentach możemy proporcjonalnie zmniejszyć wartość przyznanego dofinansowania. Oznacza to konieczność zwrotu już przekazanych środków, lub zmniejszenia ostatniej transzy pieniędzy przekazywanych beneficjentowi – wyjaśnia.

Rzecznik marszałka województwa Remigiusz Małecki nie ukrywa, że w szczególnie drastycznych przypadkach instytucja może z tego powodu rozwiązać umowę. - Wówczas beneficjent, który otrzymał dofinansowanie w formie zaliczki lub refundacji poniesionych kosztów, będzie musiał te pieniądze oddać – mówi. Nadmienia też, że każdy przypadek traktowany jest indywidualnie. I zwraca uwagę, że w trakcie realizacji projektów unijnych zdarzają się sytuacje niedozwolone, które skutkują określonymi karami. Te określone są przede wszystkim w umowie z beneficjentem korzystającym ze wsparcia UE. Z kolei marszałek Jarosław Stawiarski zaznacza, że umowy zawierane przez samorząd województwa z beneficjentami RPO wyznaczają okres wprowadzania projektu. - Musi być on realizowany w oparciu o harmonogram, będący elementem samego wniosku o dofinansowanie. W odpowiedzi na uzasadniony wniosek beneficjenta możemy zgodzić się na zmiany okresu realizacji projektu. I nie jest tajemnicą, że z tej możliwości korzystamy – zauważa marszałek.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 17

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Przeciwna strajkowi 25.04.2019 19:29
I w takiej sytuacji nauczyciele powinni z wlasnej kieszeni oddać za niezrealizowane projekty

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Butik Parkowa 13 – oferta odzieży w rozmiarach 38-60. Unikalne kolekcje dla Twojej sylwetki. Zapraszamy na zakupy przy kawie
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Klasyk Treść komentarza: pożeczki i inne drzewa Data dodania komentarza: 20.06.2026, 22:07 Źródło komentarza: Nowe imperium dyni. Jak susza zmienia Lubelszczyznę? Autor komentarza: Ela Treść komentarza: Jaki sukces ? Typ to zakala rodziny z dlugami. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:43 Źródło komentarza: Dominik Szewczyk wywalczył tytuł mistrza Polski w Zalesiu Autor komentarza: żenuła Treść komentarza: Popieram częściowo pana Halickiego i dokładam swoją "cegiełkę" - większość procedury "zrzucono" na zgłaszającego (odpowiednia lokalizacja inwesycji, wycena, etc.). Co mieszkańca obchodzi, czy w tym lub tamtym miejscu, zgodnie z MPZP "NIE WOLNO" wybudować wieżyczki tudzież ambony ornitologicznej? Bo BO schodzi na psy. Instytucja publiczna jak SZKOŁA finansowana przez władzę i składki rodziców oraz darczyńców i firmy zaprzyjaźnione sięga swą "łapą" po jeszcze - bo dyrekcja nieudolnie zarządza finansami. Pff i jeszcze trochę. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 13:04 Źródło komentarza: Biała Podlaska. Budżet Obywatelski coraz mniej obywatelski? Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Wszystko fajnie tylko trzeba znaleźć rozwiązanie dużego ubytku wód gruntowych w Międzyrzecu i pobliskiej okolicy Czy to wina wipaszu czy producentów drobiu pieczarek i świniarnia bo tego w okolicy jest naprawdę dużo setki kurników myślę że w promieniu 10km takich budynków różnego przeznaczenie jest lekko ponad 200 sztuk Jest władza niech się zajmie tym problemem A nie myśleć o inwestycji za kilka baniek na żwirowni jak tam za rok może dwa będzie sadzawka A nie kąpielisko chyba że dla much i ptaków Już poszło 5.5 miliona na stok i co z niego mamy w pewnym czasie pośmiewisko na całą Polskę np w TVN turbo był reportaż 🤣🤣🤣🤣 Data dodania komentarza: 20.06.2026, 07:44 Źródło komentarza: Międzyrzec Podlaski. Do miasta przyjechała Sława Przybylska [GALERIA ZDJĘĆ] Autor komentarza: Dlaczego Lublin ? Treść komentarza: Dlaczego tą sprawą zajmuje się komenda Policji w Lublinie a nie nasza komenda w Białej Podlaskiej ? Co to nasi kryminalni gorsi ? A nasi kryminalni co mają robić .... zajmować się kradzieżą komptów z blokowych piwnic czy snopków zboża z pola ? Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:51 Źródło komentarza: Z OSTATNIEJ CHWILI. Zabójstwo Rosjanina w Białej Podlaskiej. ABW i policja zatrzymały podejrzanego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama