Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 20 maja 2026 07:58
Reklama
Reklama
Reklama

Łosice: Zauważcie nas. Nie jesteśmy nienormalni

Furiat parkujący na miejscu z kopertą omal go nie pobił, gdy zwrócił mu na uwagę, a pewien mężczyzna zakwalifikował go do nienormalnych. - Nie jestem osobą upośledzoną, czy nieczłowiekiem, tylko dlatego, że nie poruszam się na własnych nogach - podkreśla Dominik Czarnocki. Nasz jeżdżący na wózku czytelnik o problemach niepełnosprawnych opowiedział też burmistrzowi.
Łosice: Zauważcie nas. Nie jesteśmy nienormalni

31-letni Dominik jest silnym, młodym mężczyzną, mężem a wkrótce i ojcem. Zawsze uśmiechnięty i życzliwy, mimo, że od kilku lat porusza się na wózku. Sześć lat lat temu padł ofiarą wypadku komunikacyjnego, podczas którego doznał zmiażdżenia rdzenia kręgowego, wtedy też całkowicie stracił władzę w nogach. Dzięki rehabilitacji i uporowi funkcjonuje całkowicie zwyczajnie. Udziela się towarzysko, robi zakupy, chodzi na spacery. Dlatego protestuje przeciwko traktowaniu takich jak on, jak ludzi gorszej kategorii. - Ostatnio w kolejce do lekarza jeden z pacjentów powiedział, że leczenie jest dla normalnych ludzi a ja, nie jestem normalny, bo nie chodzę jak inni na nogach, tylko jeżdżę na wózku - opowiada Dominik Czarnocki.

Z agresją zdarza mu się też spotykać ze strony ludzi, którzy uzurpują sobie prawo do parkowania w miejscach do tego nie przeznaczonych. - Pod jednym z supermarketów poprosiłem kierowcę, by nie zabierał miejsca niepełnosprawnym. Usłyszałem, że za chwilę dostanę w ryj - wspomina.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 26


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Tyyyu 03.11.2019 09:53
Ludzie to idjoci i nie wytłumaczysz im tego.

jaaaa 30.06.2019 20:07
On jezdzi na wozku bo rozpieprzyl sie samochodem po pijaku caly czas jezdzil az sie dojezdzil i ma

Znajoma 24.07.2019 15:44
Tak sie składa że on był pasażerem a nie kierowcą. Nie wypowiadaj się sporo nie wiesz jak było...A wyprzedzając durne komentarze dodam że jechał w pasach!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaButik Parkowa 13 – oferta odzieży w rozmiarach 38-60. Unikalne kolekcje dla Twojej sylwetki. Zapraszamy na zakupy przy kawie
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: fredekTreść komentarza: Jak by miał coś w głowie, to zabrał by jelenia na mięso a głowę zostawił. no coż taki mamy klimatData dodania komentarza: 20.05.2026, 00:27Źródło komentarza: Policjant z Międzyrzeca Podlaskiego wydalony za brak pomocy potrąconemu zwierzęciuAutor komentarza: "który rocznik - ?" - maniaku, chory maniaku,Treść komentarza: audi miało 3 promile, czy jego "kierowczyni"?Data dodania komentarza: 19.05.2026, 22:32Źródło komentarza: Wjechała w drzewo. Miała w organizmie prawie 3 promile alkoholuAutor komentarza: WędkarzTreść komentarza: Kto tą kasę przytulił z wpisoweg od wędkarzy ? Na jaki cel ta kasa poszła ? Ciekawe czy z tej kasy był odprowadzony podatek do Urzędu Skarbowego ?Data dodania komentarza: 19.05.2026, 21:37Źródło komentarza: 70-centymetrowy szczupak na wagę złota w MostachAutor komentarza: który rocznik ?Treść komentarza: Ciekawe który rocznik tego śruta audi ? Wygląda że nie pierwszej świeżości ten gruz . Na bank 15 letni siep albo i pełnoletni 18 + . Na pewno z rocznika 2011 albo i starszy złom .Data dodania komentarza: 19.05.2026, 10:48Źródło komentarza: Wjechała w drzewo. Miała w organizmie prawie 3 promile alkoholuAutor komentarza: Brawo PolicjaTreść komentarza: No to teraz policja i jej władza zaimponowała mi i pewnie nie tylko mi . Bardzo dobra postawa komendantów , że od razu dyscyplinarnie wywalili tego człeka . Brawo Panowie . Nie nadaje się , nie wie jak przeprowadać interwencję więć Dowidzenia !!!!! Na kasę do Biedronki pracować jak nie umie w Policji . Brawo Panowie komendanci . Opinia publiczna jest za wami !!!!!!!!!!!Data dodania komentarza: 19.05.2026, 01:47Źródło komentarza: Policjant z Międzyrzeca Podlaskiego wydalony za brak pomocy potrąconemu zwierzęciu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama