Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 12:06
Reklama

Powstał kolejny Środowiskowy Dom Samopomocy

Jeszcze nie został oficjalnie otwarty, a już są tylko cztery wolne miejsca dla podopiecznych w Środowiskowym Domu Samopomocy, który ruszył przed świętami w Litewnikach, w gminie Sarnaki.
Powstał kolejny Środowiskowy Dom Samopomocy

W Środowiskowym Domu Samopomocy w Litewnikach może przebywać 30 podopiecznych. Ośrodek zajmuje się osobami upośledzonymi psychicznie, które są w stanie uczestniczyć w proponowanych zajęciach. Odbywają się one w pracowniach: gospodarstwa domowego, komputerowej, artystycznej i na siłowni. O tym, jak bardzo taka placówka była potrzebna w powiecie łosickim świadczy fakt, że jeszcze przed oficjalnym otwarciem, ośrodek ma prawie komplet uczestników.

Beata Malczuk

Więcej o nowym ośrodku w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia nr 2.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Jola i Marek 04.02.2017 18:05
no wlasnie dlaczego taki Dom Pomocy nie powstal w Losicach tylko niepelnosprawne osoby wozic jak przedmity do Holowczyc?Przeciez osoby takie sa bardzo wrzliwe i nie zawsze dobrze znosza podroz.

Ola 06.02.2017 10:56
O czym ty piszesz? Przecież tu chodzi o Litewniki a nie Hołowczyce? Poza tym te osoby niepełnosprawne są przewożone na koszt gminy, wygodnym samochodem. Podróż na trasie 5 czy 15 km nie sprawia różnicy. W Warszawie czy Siedlcach trzeba by było pokonać trasę kilkudziesięciu km i nikt nie narzeka.

Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama