Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 12:54
Reklama

Parczew. Nowy zarząd OSP bez starych druhów

Dwudziestu powiatowych delegatów Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP wybrało nowy zarząd. Prawdziwą walkę o wejście do zarządu stoczyli między sobą radny powiatowy Janusz Zieliński i kapelan z Ostrowa ks. Jan Orłowski.
Parczew. Nowy zarząd OSP bez starych druhów
Autor: Janusz Włodarczyk

Zgodnie ze statutem OPZ OSP RP powiatu parczewskiego, trzynastu spośród szesnastu członków zarządu zostało wybranych na zebraniach miejskim i gminnych w poszczególnych gminach powiatu. Skład zarządu uzupełniono podczas grudniowego spotkania w Parczewie. O ile propozycja delegatów, by do zarządu weszli starosta Jerzy Maśluch i komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Leszek Szymański, przeszła w głosowaniu prawie jednogłośnie (Maśluch 19 głosów za, Szymański 20), trzeba było aż trzykrotnego głosowania, by delegaci wybrali ostatniego członka zarządu.

W szesnastoosobowym zarządzie nie zasiądzie ani były starosta parczewski Waldemar Wezgraj, ani Wiesław Nowak, który przez wiele lat zajmował się sprawami OSP na terenie powiatu parczewskiego, zajmując najwyższe funkcje w strukturach powiatowych. Mimo, że obaj druhowie długo wyliczali na zjeździe swoje osiągnięcia, podsumowując wieloletnią pracę na rzecz strażaków ochotników, nie zostali zgłoszeni do nowego zarządu.

Więcej na ten temat przeczytasz w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa nr 2.

Janusz WłodarczykOceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama