Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 03:38
Reklama

Wygodniejsze perony i tunel drogowy

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe SA planuje modernizację stacji w Białej Podlaskiej, Małaszewiczach i Terespolu. Od 2020 roku pasażerowie będą korzystać z nowych, wygodniejszych peronów przystosowanych dla osób niepełnosprawnych.
Wygodniejsze perony i tunel drogowy

Inwestycja za ponad pół miliarda złotych obejmuje modernizację i przebudowę urządzeń sterowania ruchem kolejowym na trzech stacjach: w Białej Podlaskiej, Małaszewiczach i Terespolu. Poprawi się tam również komfort obsługi podróżnych.

– Perony będą bezpieczniejsze dzięki nowemu oświetleniu i antypoślizgowej nawierzchni. Obiekty zyskają nowe wiaty peronowe, wygodne ławki, oznakowanie i tablice informacyjne. Zamontowany zostanie też nowoczesny system nagłośnienia, a nad bezpieczeństwem czuwać będą kamery monitoringu. Wszystkie obiekty dostosowane będą do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik pasowy PKP PLK. Dodatkowo w Małaszewiczach i Terespolu zamontowane zostaną windy, które ułatwią pasażerom dotarcie do peronów, natomiast w Białej Podlaskiej powstanie wygodny podjazd.

Remont przejazdów wpłynąć ma na wzrost poziomu bezpieczeństwa ruchu kolejowego i drogowego. W ramach inwestycji zaplanowana jest także budowa bezkolizyjnych skrzyżowań. Rozwiązanie, na które od lat czekają mieszkańcy Białej Podlaskiej, powstanie na styku ulic Witoroskiej i Lubelskiej. Z końcem roku wojewoda lubelski wydał decyzję pozwalającą na rozpoczęcie tej inwestycji. – PLK wspólnie z miastem wybudują tunel drogowy. Zapewni to sprawny przejazd zarówno samochodów, jak i pociągów. Lokalne Centrum Sterowania w Terespolu (LCS), wyposażone w nowoczesne urządzenia, zagwarantuje bezpieczną i sprawną jazdę pociągów – wyjaśnia Siemieniec.

Monika Pawluk

Więcej na ten temat czytaj w papierowym lub elektronicznym wydaniu "Słowa" nr 5.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Suchy 01.02.2017 19:37
Czy my doczekamy żeby to zobaczyć

dymek 31.01.2017 22:34
2020 to za wcześnie! Przesuńmy termin na 2050! To już dawno powinno być zrobione.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama